Configuration Maximums

VMware vSphere 6.5 Configuration maximums. Bu yazımızda, bir önceki sürümle karşılaştırıldığında vSphere Configuration maximums  en son sürümünü bulacaksınız.

 Sanal ve fiziksel ekipmanınızı seçtiğinizde veya yapılandırdığınızda, vSphere 6.5 tarafından desteklenen maksimum değerlerin altında  kalmanız gerekir. Aşağıdaki bölümlerde sunulan sınırlar test edilmiş, önerilen limitleri temsil eder ve VMware tarafından desteklenmektedir.

Sınırlar, donanım bağımlılıkları gibi diğer faktörlerden etkilenebilir.

Sanal makine maksimum değerleri, memory, storage virtual adapters and devices, network virtual devices, virtual peripheral ports, and graphics video device

Maksimum sınırlarında birden fazla yapılandırma seçeneği (birkaç sanal makine, LUN sayısı ve bir dizi VDS bağlantı noktası gibi) kullanılıyorsa, ana bilgisayarda çalışan işlemlerin bir kısmı bellek yetersiz olabilir.

Virtual Machine Maximums

 vSphere6.56.0 5.55.1 5.0
Virtual CPUs per virtual machine128128646432
RAM per virtual machine6TB4TB1TB1TB1TB
Virtual SCSI adapters per virtual machine44444
Virtual SCSI targets per virtual SCSI adapter151515
Virtual SCSI targets per virtual machine606060
Virtual NVMe adapters per virtual machine4
Virtual NVMe targets per virtual SCSI adapter15
Virtual NVMe targets per virtual machine60
Virtual SATA adapters per virtual machine444
Virtual SATA devices per virtual SATA adapter303030
Virtual disk size62TB62TB62TB2TB2TB
IDE controllers per virtual machine11111
IDE devices per virtual machine44444
Floppy controllers per virtual machine11111
Floppy devices per virtual machine22222
Virtual NICs per virtual machine1010101010
USB controllers per virtual machine11111
USB devices connected to a virtual machine2020202020
USB 3.0 devices per virtual machine11111
Video memory per virtual machine2GB512MB512MB
Parallel ports per virtual machine33333


Host Maximums

 vSphere6.56.0 5.55.1 5.0
Logical CPUs per host576480320160160
Virtual machines per host10241024512512512
Virtual CPUs per host40964096409620482048
Virtual CPUs per core3232322525
RAM per host12TB12TB4TB2TB2TB


Network Maximums

vSphere6.56.0 5.55.1 5.0
 Total virtual network switch ports per host40964096409640964096
 Maximum active ports per host10161016101610501050
 Virtual network switch creation ports40884088408840884088
 Port groups512512512512512
 Distributed virtual network switch ports per vCenter6000060000600006000060000
 Static port groups per vCenter1000010000100001000010000
 Ephemeral port groups per vCenter10161016101610161016
 Hosts per distributed switch20001000500500350
 Distributed switches per vCenter12812812812832
 VMDirectPath PCI/PCIe devices per host88888
 VMDirectPath PCI/PCIe devices per virtual machine44444
 Concurrent vMotion operations per host (1Gb/s network)44444
 Concurrent vMotion operations per host (10Gb/s network)88888

Storage Maximums

vSphere6.56.05.55.1 5.0
Software iSCSI NICs per server88888
Number of total paths on a server20481024102410241024
Number of paths to a iSCSI LUN88888
Software iSCSI targets256256256256256
NFS mounts per host256256256256256
 FC LUNs per host512256256256256
FC LUN ID163831023255255255
FC Number of paths to a LUN3232323232
Number of HBAs of any type88888
HBA ports1616161616
Targets per HBA256256256256256
Software FCoE adapters44444
Hosts per volume6464646464
Powered on virtual machines per VMFS volume20482048204820482048
 Concurrent vMotion operations per datastore128128128128128
 Concurrent Storage vMotion operations per datastore88888
Concurrent Storage vMotion operations per host22222
Concurrent non vMotion provisioning operations per host88888
VMFS Volume size64TB64TB64TB64TB64TB
Virtual disks per datastore cluster900090009000
Datastores per datastore cluster646464
Datastore clusters per vCenter256256256

Fault Tolerance Maximums

vSphere6.56.05.55.1 5.0
Virtual disks16161616
Virtual CPUs per virtual machine441 11
RAM per FT VM64GB64GB64GB64GB64GB
Virtual machines per host4 4 444

Virtual SAN Maximums

vSphere6.56.05.5
Virtual SAN disk groups per host555
Magnetic disks per disk group777
SSD disks per disk group111
Spinning disks in all diskgroups per host353535
Components per Virtual SAN host900090003000
 Number of Virtual SAN nodes in a cluster646432
 Number of Virtual SAN nodes in a cluster (All-Flash)32
 Number of datastores per cluster111
 Virtual machines per host200200100
 Virtual machines per cluster600064003200
Virtual machine virtual disk size62TB62TB62TB
Disk stripes per object121212
Percentage of flash read cache reservation100100100
Failure to tolerate333
Percentage of object space reservation100100100
Virtual SAN networks/physical network fabrics222

vCenter Server Maximums

vSphere6.56.05.55.1 5.0
Hosts per vCenter Server20001000100010001000
Powered on virtual machines2500010000100001000010000
Registered virtual machines3500015000150001500015000
Linked vCenter Servers1010101010
Hosts in linked vCenter Servers40004000300030003000
Powered on virtual machines in linked vCenter3000030000300003000030000
Registered virtual machines in linked vCenter5000050000500005000050000
Concurrent Client connections60180100100100
Number of host per datacenter2000500500500500
MAC addresses per vCenter Server6553665536655366553665536
USB devices connected at vSphere Client20202020

Cluster and Resource Pool Maximums

vSphere6.56.05.55.1 5.0
Hosts per cluster6464323232
Virtual machines per cluster80004000400040003000
Virtual machines per host10241024512512512
Maximum concurrent host HA failover3232
Failover as percentage of cluster100%100%
Resource pools per cluster16001600160016001600
Resource pools per host16001600160016001600
Children per resource pool11001100102410241024
Resource pool tree depth88888
Paylaş

YORUM YAZIN


UA-15660912-1