Update Express ile firmware upgrade işlemi

http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=serv-xpress adresine girip önce aşağıdaki paketi download ediyoruz.


Uygulamayı run administrator diyerek başlatıyoruz.


Desc default bırakarak devam ediyoruz istersek bir açıklama girebiliriz.


Updates  seçeneğini işaretleyerek devam ediyoruz.


Lastest available seçeğini seçerek devam ediyoruz.


firmware geçeceğimiz sunucuyu seçiyoruz yoksa listede update list diyerek ilgili sunucunun gelmesini sağlıyoruz.Bir klasör oluşturup dizin olarak orayı seçiyoruz bu klasöre ilgili firmware updateleri download edilecekBurada eğer istersek bu oluşturulan paketi bir cd/dvd ye yazdırabilir veya bir iso file oluştururak işleme devam edebilirsiniz.
Download işlemini tamamladıktan sonra artık firmware updates cd’imiz hazır sunucu tarafına giderek cd’yi boot edip gerekli işlemleri yapabiliriz.15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım. Şuan Belbim A.Ş de Sanallaştırma Takım Lideri olarak çalışmaktayım.

One thought on “Update Express ile firmware upgrade işlemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir