VMware ESXi 6.5 ve 6.7 End Of Support : Hatırlatma

End-of-Support-Graphic-1

Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız ve halen etkisini sürdüren pandemi koşulları önümüzü görmememize sebebiyet veriyordu. Bu noktada bir çok üreticinin yazılımını ve  donanımını kullanan kurumlar bu teknolojilerin kullanım ömürlerini takip etmede zorlanıyordu veya tedarik noktalarında sıkıntılar yaşıyordu. Özellikle bu yıl ve sonraki yıl sonu VMware müşterilerinin artık VMware vSphere 6.5 & VMware vSphere 6.7 versiyonlarını  7.0 versiyonuna yükseltmeleri gerekmektedir. Ayrıca VMware vSphere 7’nin piyasaya sürülmesiyle VMware, vSphere’in bugüne kadarki en gelişmiş sürümüdür bence :) Neden peki?  Güncel uygulama modernizasyon sağlaması sebepler arasında yer alabilir.  Aşağıda verilen takvimler doğrultunsa planlarımızı yapmanız  olası problemlerin önüne önceden geçmeniz sizlere ve kurumunuza fayda sağlayacaktır.

Son olarak sunucu yenilemeleri için teslim süreleri uzun olduğundan ve önünüzde bir donanım yatırım planlaması var ise birlikte düşünmeniz gereken bir konu olduğunu unutmayın.

VMware ESXi 6.5 and 6.7 End of Support

The end of Technical Guidance for VMware ESXi 6.5 and 6.7 is:

 

Bu yıl veya bir sonraki yıl donanım yatırımı yapmayı düşünmüyor ve mevcut  donanımız ile ilerleyecekseniz mutlaka VMware Compatibility Guide kullanmayı unutmayın.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık