Altaro EndPoint Backup for MSPs
 1. Anasayfa
 2. Günlük
Trendlerdeki Yazı

Altaro EndPoint Backup for MSPs

1

 

Altaro VM Yedekleme, (MSP’ler) müşterilerine  Fiziksel sunucular ,Hyper-V ve VMware sanal ortamları için yedekleme ve replikasyon hizmetleri sunmasını sağlayan aylık bir abonelik programıdır. Kullanım kolaylığı, rahatlık, hız ve üstün destek ile karakterize edilen sağlam, akıcı, kurumsal düzeyde işlevsellik sağlar. Bağlayıcı bir  sözleşme yapmanıza gerek kalmaz. Altaro müşterilerinizdeki  farklı Yedekleme türlerini tek bir  noktadan yönetimizi sağlayan üreticilerden bir tanesidir.

 

 

 

Altaro’nun MSP programı, kendi fiyatlandırma modelinizi belirleyebilir  VM başına aylık ödeme yapmanıza ve müşterilerinizin Altaro VM Yedeklemesinin tüm avantajlarından yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yedeklerinizi dilerseniz herhangi bir bare matel sununucuya yedekleyebilirsiniz.

 

MSP için neden Altaro’yu seçmelisiniz?

 • Sanal makine yedekleme ve kurtarma : Sektördeki en iyi çözümlerden birini kullanarak müşterinizin Hyper-V ve VMware sanal makinelerini yedekleyebilirsiniz
 • Central multi-tenant management : Tüm müşterilerinizin Altaro VM Yedekleme kurulumlarını tek bir yönetim konsolu aracılığıyla yönetip ve takip edebilirsiniz.
 • Veri depolama :  Müşterilerinize sunucularınızda veri depolaması hizmeti veriyorsanız, kullanıcı başına depolama maliyetini merkezi olarak yönetebilir, izleyebilir ve faturalandırabilirsiniz.
 • Tüm özelliklere erişim : Ek ücret ödemeden tüm müşterilerinizde kullanmak üzere Altaro VM Backup Unlimited Plus Edition’ın en güncel ve özellik açısından zengin sürümüne erişim sağlayabilirsiniz
 • Ön maliyet yok
 • Aylık, sanal makine başına kullanıma göre ödeyin – Ön ödeme yapmadan yalnızca kullandığınız kadar ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
 • Recurring revenue : Müşterilerinizden yedeklenen sanal makineler, hizmetleriniz ve (isteğe bağlı olarak) kullanılan depolama için aylık ücret alabilirsiniz
 • Backup as a Service (BaaS)– Müşterilerinize güvenilir sanal makine yedekleme ve kurtarma hizmetleri sunarak , kendi sunucularında veya sunucularında yedeklerini yönetmek için aylık ücret alabilirsiniz.
 • Güvenli oturum açma – Altaro’nun bulut tabanlı platformu olan Bulut Yönetim Konsolu (CMC), iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) kullanarak daha güvenli bir kullanım kolaylığı elde edebilirsiniz.
 • 256-bit AES şifreleme – Tüm Altaro site dışı yedekleme kopyaları, ilk kurulumda yapılandırdığımız güvenli parola aracılığıyla otomatik olarak 256-bit AES şifreleme metodolojisini kullanabilirsiniz. Ek güvenlik için isteğe bağlı olarak müşterilerinizin kendi şifreleme politikalarını belirlemelerini sağlayabilirsiniz.
 • RMM entegrasyonu – ConnectWise Automate Kontrol Merkezinizde Uyarıları ve Kayıtları otomatik olarak eskale etmek için Altaro VM Backup ConnectWise Automate (eski adıyla LabTech) Eklentisini kullanabilirsiniz.
 • ‘BT sektöründeki en iyi destek’: 24/7 – ortalama 22 saniyelik aramayı yanıtlama süresi, canlı sohbet, doğrudan bir uzmanla konuşma, 1. kademe temsilciye hızlıca ulaşabilirsiniz
 • Topluluğa katılın – 2.000’den fazla Altaro MSP’ye katılın

30 Günlük deneme sürümünü bu linkten aktif edebilirsiniz.

 

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra Altaro ‘dan bir aktivasyon maili alıyoruz.

Altaro ‘nun göndermiş olduğu doğrulama mail’indeki formu aktif ederek devam ediyoruz.

Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra yukarıda vermiş olduğum adres üzerinden login olarak yapılandırma işlemine başlıyoruz.

Öncelikle bir subscription ve müşteri bilgilerini tanımlayarak devam ediyoruz.

Yeni bir müşteri için Altaro VM Backup installation dosyamızı download ederek devam ediyoruz.

Altaro CMC menüsünden registiration işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Registiration işlemini  için  key veya altaro credentials ‘inizla giriş yapabilirsiniz.

Registiration işlemlerini tamamladık artık  yedekleme işlemini başlatabiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Take Backup butonuna tıklayarak belirlemiş olduğum sanal makinenin yedeğini almaya başlıyoruz.

 

Offsite backups  özelliği sayesinde almış olduğunuz yedekleri farklı bir lokasyona belirlediğiniz plan doğrultusunda gönderebilirsiniz.

 

 

Altaronun 30 günlük free versiyonunu burdan erişim sağlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Teşekkürler hocam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir