1. Anasayfa
  2. Günlük

Azure AD Sync Service Failed To Start Due To A Logon Failure

Azure AD Sync Service Failed To Start Due To A Logon Failure
0

Müşterimizden, AD’de oluşturulan yeni kullanıcının bu sabah Office 365 ile eşitlenmediğini söyleyen bir çağrı aldık ve oturum açma hatası nedeniyle Microsoft Azure AD sync servisinin ( Azure AD Sync failed to start due to logon failure ) başlatılamadığını fark ettim.

 

Azure Ad Sync servisi üzerinde tanımlı olan hesap never expire olmasına rağmen ayrıca incelediğim loglarda parola değişmediği için sorun bununla alakalı değildi..

 

Bu sorunun temel sebebi Loccal GPO’nun Domain GPO’su tarafından geçersiz kılınması veya yanlışlıkla Azure AD Hizmet Hesabının kaldırılmasından kaynaklanmaktadır. Bu ayarları kontrol ettiğinizde eğer hesap ekli değilse eklemeniz ve  ardından servisi start ederek eşitlemenin gerçekleştiğini görebilirsiniz.

 

Sorunsuz günler..

 

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir