1. Anasayfa
  2. Günlük

Bedava Windows, Faydalanma Şansınız Olabilir!


0

Evet yanlış duymadınız Microsoft Bedava Windows dağıtmaya başladı. İlk başta gerçekten inanması zor gibi gözüken bu haber birçok kişiyi şaşırttı. Microsoft bu seneki Build Konferansında 9″ inch ve altı cihazlardan Windows lisans ücreti almayacağını duyurdu.

Software firmasından Devices and Services Company’ e dönen firma bu konuda hızlı atıyor. Yaptığı bu yenilikle üreticilerin dikkatini çeken firma daha geniş yelpazede fiyat avantajı olan cihazlar ile müşterileri ile buluşmayı hedefliyor gibi. Bu hamle ile Microsoft giriş seviyesindeki cihazlarda Android in fiyat avantajını da ortadan kaldırmış bulunuyor.

Microsoft önümüzdeki dönemlerde daha fazla cihaza ulaşmak için daha çok radikal kararlar alacak gibi. Son kullanıcıya olumlu yansıyan bu kararları heyecanla bekliyoruz.

 

Referanslar

www.mshowto.org

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir