1. Anasayfa
  2. Günlük

Dell Sunucularda Firmware Update


0

Online update için Sunucu açılışında F10 tusuna basarak Dell Lifecycle Controller Menusune girip sonrasinda aşağıdaki video uzerinde işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilir.

 

Offline update icin de aşağıdaki linkte yer alan im bootable .iso dosyasini indirerek, yine bootable olarak bir Flash Disk veya DVD ye yazip sunucuyu bu DVD  veya flash disk uzerinden başlatarak gerekli adımları uygulayarak frimware güncellemelerini yapabilirsiniz.

https://dell.app.box.com/Bootabler820

 

yukarıda yer alan linki envanteriniz de bulunan herhangi bir dell sunucu için linkin son kısmını değiştirerek  r820 yerine r910 yazarak gerekli olan offline update paketini indirebilirsiniz.

örn : https://dell.app.box.com/Bootabler910

Bir sonraki makalemizde openmanage uygulamasını  test edip göreceğiz bakalım neler yapıyor..

 

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir