1. Anasayfa
  2. Virtualization

End Point Agent for Operating System Monitoring Troubleshooting


0

Bugünkü yazımızda bir müşterimizde yaşanan End Point Agent for Operating System Monitoring  sorunuyla alakalı bulduğum çözümü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Endpoint ajanı kurulumu tamamlandıktan sonra ajan kurulan makinanın Administration -> Configuration-> End Points Operations  altına gelmediğini gördüm.

 

 

her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için c:\ep-agent\log dizini altında yer alan logları incelediğimde ajan kurulum işlemi yapılırken kullandığım user ‘in AgentManager rolüne sahip olmadığını fark ettim ve ilgili gruba ekleyerek ilk sorunu çözdüm. İlgili KB

 

Yukarıdaki işlemi tamamladıktan sonra   c:\ep-agent\bin  dizini altında .\ep-agent.bat restart parametresini çalıştırıp sonucu kontrol ettiğimizde invalid username/password hatasını şifreyi resetleyerek çözdük ve ajan sağlıklı bir şekilde çalışmaya başladı.

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir