1. Anasayfa
  2. Virtualization

HCL ‘yi Otomatik olarak kontrol Etme

HCL ‘yi Otomatik olarak kontrol Etme
0

Bu yazımızda VMware Compatibility  Guide ile   donanım uyumluluklarını daha basit bir şekilde nasıl kontrol edebilir işlerimizi nasıl hızlandırabiliriz konusuna değineceğiniz. Uyumululuk kontrolü yapmadan önce bildiğiniz üzere Vendor ID (VID), Device ID (DID), Sub-Vendor ID (SVID), and Sub-Device ID (SDID)  parametreleri öncesinde tespit edip sonrasında burdan gerekli uyumluklukları kontrol ediyorduk bu bize inanılmaz zaman kaybettiriyordu.

 

 

Resim-1

Artık vcenter ‘iniz internete erişim sağlıyor ise veya   ( vvs.esp.vmware.com ) bu adrese erişim verebilirseniz. VMware Lifecycle Manager yardımı aracılığı ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Öncelikle yapmamız gereken güncel sürümleri kullandığımızdan emin olmak  için Menu> Lifecycle Manager>Actions>Sync HCL yolunu izleyerek senkronizasyonu başlatıyoruz.

Resim-2

Bu işlemden sonra  envanterinizdeki ESXi’lerinizden herhangi birini seçebilir ve Güncellemeler, Donanım Uyumluluğu’nu kontrol edebilirsiniz.

Resim-3

Yukarıdaki ekranda geçmek istediğiniz herhangi bir esxi versiyonu seçerek gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir