1. Anasayfa
  2. Günlük

How to resolve the trust relationship between this workstation and the primary domain failed

How to resolve the trust relationship between this workstation and the primary domain failed
0

Bazen, domain’e join ettiğiniz makinalarda oturum açtığınızda   “Bu iş istasyonu ile birincil etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız oldu” “The trust relationship between this workstation and primary domain failed” uyarısını alırsınız.  Bu sorunu çözmenin birçok yolu vardır. Bu makale  sizlere PowerShell komutunu kullanarak bu sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğim.

 

  • Öncelikle ilgili makinanın local hesabı ile oturum açalım
  • PowerShell ‘i yönetici olarak çalıştıralım
  • PowerShell ekranında $credential = Get-Credential  komutunu çalıştıralım.  Domain Admin kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek ok ‘a basalım.

  • Reset-ComputerMachinePassword -Credential $credential  komutunu çalıştıralım

  • Son adım olarak makinaya restart atalım ve bu makalenin PowerShell komutunu kullanarak TrustRelationship sorununu çözmenize yardımcı olduğunu düşünüyorum.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir