İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Ailesi

Microsoft announces Exchange Server 2019 Public Preview

Microsoft announces Exchange Server 2019 Public Preview
+ - 0

Bugün Microsoft, Exchange Server 2019’un ilk önizleme sürümünü duyurdu.

Exchange Server 2019 Preview ‘da birkaç iyileştirme ve yeni özellikleriyle kullanıma sunuldu. Getirdiği yenilik ve özelliklere bakacak olursak.

Güvenlik:  Artık Exchange Server 2019’u Exchange için en güvenli platform olan Windows Server Core’a yükleyebilirsiniz. Exchange 2016 için windows core 2016 veya 2019 gerekmektedir.

Performans: Exchange Server  2019 artık 48 core işlemci ve 256GB RAM’den faydalanabilir hale getirilmiştir. Microsoft search deneyimini geliştirmek için bing ‘in kullandığı teknolojiyi kullanacaktır. Ayrıca arama dizinleri artık veritabanında tutulacaktır.

Son kullanıcı deneyimi: Microsoft yöneticiler için bu sürümde  yöneticilerin kullanıcı takvimlerindeki etkinlikleri yönetme ve temsilci izinlerini daha kolay bir şekilde atayabilmelerini sağlamaktadır.
Önemli bir değişiklik olarak artık Exchange 2019 üzerinde Unified Messaging rolü olmayacaktır.

Yazar Hakkında

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yorum Yap