1. Anasayfa
  2. Exchange Ailesi

Microsoft Issues Security Updates for Exchange On-Premises Servers

Microsoft Issues Security Updates for Exchange On-Premises Servers
0

Bu kadar yıllık iş hayatımda herhalde exchange server için bu kadar security patch ‘i geçtiğimi hatırlamıyorum :)   Hafnium fiyaskosundan yaklaşık on beş hafta geçmesine rağmen yama yapmaya devam ediyoruz.  Şirketiniz Exchange Server  kullanıyorsa eğer bu yamayı muhakkak geçmeleri gerekmektedir. bu yamayı unutan exchange yöneticileri çeşitli zafiyetlerle karşı karşıya kalabilir. Microsoft, CVE-2021-34473 ve CVE-2021-31206’da bildirilen uzaktan kod güvenlik açığı gibi sorunları gidermek için güvenlik güncelleştirmeleri yayımladı . 

Güncellemeler şunlar için geçerlidir:

  • Exchange Sunucusu 2013 CU23 .
  • Exchange Server 2016 20 PB ve CU21 
  • Exchange Server 2019 CU9 ve CU10 

Şirket olarak biz hibrit kullanıyoruz :) orası zaten günceldir diyerek tüm yapınızın güncel olduğundan emin olmanızı tavsiye ediyorum.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir