1. Anasayfa
  2. Backup

Neden Vembu OffsiteDR seçmelisiniz


0

Birincil yedekleme sunucunuzun güvenliği, işinizin kullanılabilirliği için çok önemlidir. Birincil sunucuya erişilemediğinde, işleriniz savunmasız hale gelebilir. Bu tarz işlemlerde herhangi bir işletenin Disaster Recovery gereksinimlerini karşılamak için Vembu OffsiteDr kullanabilirsiniz.OffsiteDr kritik olan verilerinize beklenmedik durumlarda gerçekleşen felaket senaryolarına karşı koruma sağlayarak farklı bir veri merkezine taşımanıza yardımcı olacak bir uygulamadır.

 Product Datasheet  Release Notes  White Papers

 

Vembu OffsiteDR‘nin Öne Çıkan Özellikleri

  • Live Data Transfer
  • Instant Data Recovery
  • Bandwith Throtting
  • Wan Optimization
  • High Secure Aes 256 Bit Encryption
  • Quik VM Recovery
  • Live VM Recovery
  • Bare Metal Restore

 

 

 

Daha önce vembu backup yazılımının kurulumu ile alakalı bir makale paylaşmıştım.  Bu yazımızda Vembu OffsiteDr çözümü ile merkez veri merkezindeki yedeklerin farklı lokasyondaki veri merkezine taşınması işlemini gerçekleştiriyor olacağız.

 

Öncelikle Vembu OffsiteDR’I download ediyoruz. Kurulum sonrası her iki veri merkezine  Vembu BDR Suite kurarak gerekli ayarlamaları aşağıdaki işlemleri takip ederek yapabilirsiniz

Vembu Arayüzünden Management Offsite Copy Management kısmına girerek ilgili opsiyonu aktif hale getiriyoruz.

Configured DR Location  + butonuna tıklayarak diğer veri merkezindeki sunucuyu ekliyoruz. Test Conecttion ile öncelikle bağlantı kontrolünü yapabiliriz.

Retention ve Bandwith Throttling ayarlarını aşağıdaki şecenekleri kullanarak yapabilirsiniz.

 

İlgili ayarlamaları yaptıktan sonra save replication settings diyerek işlemi tamamlıyoruz.

Görüldüğü üzere artık yedeklerimiz farklı bir veri merkezine taşınmaktadır.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir