Upgrading your vCenter Server to 7.0 Update 2
  1. Anasayfa
  2. Günlük

Upgrading your vCenter Server to 7.0 Update 2

0

VMware’in vCenter Server (VCSA) 7.0 Update 2’nin çıktığına dair birçok blog ve sosyal medya kanallarında haberlerini görmüş,duymuş,okumuş olabilirsiniz, Update 2 ile birlikte hayatımızda yeni neler var buradan erişim sağlayarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Bugün vCenter Sunucumuzun 7.0 Update 2 ‘ye nasıl yükseltileceği konusuna değineceğiz. Önemli Uyarı : Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce vCenter ‘ınızın backup ‘ını ve snaspshot ‘unu aldığınızdan emin olun.

Hosts & Clusters > VCSA > Updates yolunu izleyerek yükseltebileceğimiz vCenter sürümlerini listeleyebilmekteyiz.


Resim-1

Ardından  Generate Report butonu altında yer Interoperability sekmesine tıklayalım. Bu işlemle birlikte vcenter sunucunuza bağlı bulunan VMware çözümlerinin uyumluluğunu kontrol edebilirsiniz.


Resim-2

vCenter 7.0 Update 2 için herhangi bir uyumluluk problemin olmadığını ve işleme devam edebileceğimizi aşağıdaki resimde görmekteyiz.


Resim-3

Open Appliance Management sekmesine tıkladıktan sonra VCSA ‘ya administrator hesabınız ile login oluyoruz, ardından Update menüsünden güncel Updatelerin listelendiğini görmekteyiz. Sonrasında yükseleteceğimiz versiyonu seçip  stage only ‘e tıklayarak ilgili güncellemeyi download ediyoruz


Resim-4

Artık kurulum için hazırız install ‘a tıklayarak kurulumu başlatıyoruz.


Resim-5

EULA ‘yı kabul ederek devam ediyoruz.


Resim-6

EULA’yı kabul ettiğiniz , SSO yönetici şifresini girdiğnizi ve en önemlisi yedekleme işlemlerini gerçekleştirdiğinizi onaylarak devam ediyoruz.


Resim-8

Yükseltme işleminin başladığını görmekteyiz.


Resim-9

Yükseltme işlemi sırasında aşağıdaki gibi bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz:

  • Exception in invoking authentication handler unidentifiable C++ exception
  • no healthy upstream

Bu hatalarla karşılaştığınızda vcsa ‘ya tekrar login olduğunuzda yükseletme işleminin başarıyla tamamlandığını göreceksiniz.


Resim-10

Vcenter ‘ınıa tekrar login olduğunuzda ilgili sürümün yükseltiğini göreceksiniz.


Resim-11

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir