1. Anasayfa
 2. Backup

Vembu BDR Suite 4.0


0

Vembu Technologies , Vembu BDR Suite v4.0 sürümünü yeni geliştirilmiş özellikleri ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

 

VMware vSphere ve Hyper-v sanallaştırma ortamlarını yedeklemek ve korumak için son derece çok yönlü sağlam ve uygun maliyetli bir çözüm arayanlar için Vembu BDR Suite mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Her sürümde daha iyi olmaya devam eden ve günümüzün BT altyapı ihtiyaçlarının hızla değişen gelişimine ayak uydurabilmek için harika çözümler sunmaktadır.

 

Vembu 4.0 yeni özelliklerine bakacak olursak

 1. Hyper-V cluster backup: 0 sürümü ile Vembu,Hyper-V Cluster ortamlarında çalışan sanal makinelerin yedeklenmesini destekler . Belirli bir Hyper-V ‘i nodunda  yedeklenen sanal makineler başka bir noda  taşındığında bile, yedekleme herhangi bir kesinti olmadan çalışmaya devam edecektir.
 2. Shared VHDx backup: Vembu 4.0 artık shared olan vhdx diskleri desteklemektedir.
 3. CheckSum based incrementals: Vembu, incremental yedeklemeler için CBT’yi kullanır. Bazı CBT başarısızlık vakalarında, CheckSum’u kullanacağız, böylece her değişiklikte herhangi bir kesinti olmadan gerçekleşecektir
 4. Credential Manager: Artık, her seferinde kimlik bilgilerini girmek zorunda kalmadan, Vembu kimlik bilgisi yöneticisini kullanarak sunucunun  ve guest vmlerin kimlik bilgilerini yönetebilirsiniz. 

   

   

   

  İyileştirmeler

   

  1. where it was left off for Vembu ImageBackup: Vembu ImagBackup uygulamasında, bir network kesintisi nedeniyle yedekleme işi kesintiye uğrarsa, kaldığı yerden devam eder.
  2. Improved proxy functionality: Tüm yedekleme ile ilgili talepler BDR tarafından tetiklenir Yedekleme sunucusu, yetkili ajan yalnızca BDR Server tarafından gönderilen isteği işleyecektir.
  3. Virtual hardware selection: Artık recover işlemlerinde socket,network adaptörü,memory,hard disk,provision type ları konfigüre edilebilir.
  4. Improved Hyper-V live recovery: Yedeklenen Hyper-V’nin kurtarılması sırasında, Tam VM kurtarma işlemini gerçekleştirmek için ayrı ajan hedef makineye aktarılır.
  5. Improved Application aware for Hyper-V Backups : Tüm Hyper-V VM ‘ler için application aware özelliği artık tek tek seçilebilir.
  6. Abort Offsite Replication: Artık replication jobunu Vembu OffsiteDR sunucusdan iptal edebilirsiniz
  7. ODR Activation: Bir OffsiteDR sunucusuna bağlı bir BDR sunucusunu etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
  8. Quick VM Recovery report: Quick VM recovery ile VM Name, Recovery point, Start and End time, target hypervisor ve status ile alakalı bir rapor oluşturabileceksiniz.
  9. API’s to fetch storage details: Yeni API’ler, ayrıntılı bir rapor vermek için tasarlanmıştır.VM’in depolama kullanımı, bir yedekleme jobu tarafından kullanılan depolama alanı,sıkıştırma oranı vb.
  10. VM disk inclusion : Önceki versiyonda , ilk full yedeklemeden sonra, sanal makineye yeni eklenen disk sadece bir sonraki full yedeklemede yedekleniyordu. V4.0 ile birlikte yeni eklenen disk artık bir sonraki incremental backup ile alınabilmektedir.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir