VMware Alias Manager and Ticket Service (VGAuthService) fails after VMware Tools upgrade
  1. Anasayfa
  2. Virtualization

VMware Alias Manager and Ticket Service (VGAuthService) fails after VMware Tools upgrade

0

          Yine upgrade yine enteresan bir sorun ne oldu diye kendi kendinize soruyor olabilirsiniz. :) esx hostlarımızı 6.0 ‘dan 6.7 ye yükselttikten sonra üzerinde çalışan sanal makinelerin vmtools’unu upgrade ederksen aşağıdaki resimde yer alan (VMware Alias Manager and Ticket Service (VGAuthService) fails after VMware Tools upgrade) hatayı aldık. Bu hatayı aldıktan sonra yaptığım araştırmalarda çeşitli bloglarda çözüm önerisi olarak  %appdata% altında yer alan vmware klasörünü silin , MS C++ Redistributable farklı versiyonlarını yükleyin, vmtools’u kaldırıp tekrar yükleyin ( vmtools’u kaldırırken bile hata veriyordu) hatta bu kb ‘da deki öneriler ile bir şeyler elde edemedim .

Çözüm olarak ne yaptık peki ?

  • VMware tools ‘u kaldırmak için bir uninstaller toolu kullanın
  • C:\Program Files\VMware\VMware Tools and here C:\program data\VMware\VMware tools\ 2 klasörün altında yer alan tüm dosyaları silin.
  • Sanal makineyi reboot edin.
  • Kurulumu tekrar başlatın.

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir