1. Anasayfa
  2. Virtualization

VMware ESXi 7.0, Patch Release ESXi 7.0b

VMware ESXi 7.0, Patch Release ESXi 7.0b
0

Geçen hafta vSphere 7.0 için iki yeni güncelleme sürümü yayınladı. VSphere Lifecycle Manager (vLCM)  incelerken, https://my.vmware.com adresinde bulunan indirmeleri gösteren iki yeni ESXi temel güncellemelerin otomatik olarak indirildiğini fark edeceksiniz.

 

Neden iki versiyon yayınladığı konusunda bazı karışıklıklar olabilir. Artık vSphere 7 güncellemeleri ile birlikte güvenlik sürümleri de yayınlanmaya başlayacak. Bunun sebebi olarak yeni çıkan özellikler onaylanana kadar sistemlerini  yükseltemeyen müşteriler olması gösterilmektedir.

 

Name and Version Release Date Category Detail
ESXi 7.0b – 16324942 06/16/2020 Enhancement Security and Bugfix image
ESXi 7.0bs – 16321839 06/16/2020 Enhancement Security only image

 

7.0b sürümü security ve bugfixex  düzeltmelerini  7.0bs sürümü yalnızca security güncellemelerini içermektedir. konuyla alakalı release notlarına aşağıdaki adresten erişim sağlayabilirsiniz.

 

https://docs.vmware.com/en/VMware-vSphere/7.0/rn/esxi70b.html

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir