1. Anasayfa
  2. Virtualization

VMware Tools 10.3.2 Released Fixing PSOD of 10.3.0 and including AppDefense


0

Geçtiğimiz günlerde VMware Tools 10.3.0 versiyonunu piyasaya sürmüştü. Ancak Windows işletim sistemleri için PSOD’a sebebiyet veren bir hata oluşuyordu. VMware müşterilerini bilgilendirerek 10.3.0 VMware tools’u geri çekti ( Bu olay sadece 6.5 versiyonunu etkilemekteydi.) Bugün VMware 10.3.2 VMware Toolsu piyasaya sürerek 10.3.0 sürümünü kullanımdan kaldırdı.

Yeni sürümde VMware AppDefense adında bir güvenlik yönetimi ve izleme çözümünü içeriyor. AppDefense aracı VMware Tools yükleyicisini kullanarak guest virtual makinelere yüklenebilir. AppDefense bileşeni otomatik olarak yüklenmez. Bileşeni manuel kurduktan sonra appdefense bileşeni üzerinden ilgili VM ‘ler yönetilmeye ve izlenmeye başlar.

VM’lerinizi VMware araçalarıyla güncelleyebilmeniz için bir çok yol mevcuttur. Bunlardan biride vSphere Updata Manager (VUM) aracılığı ile vm tools güncellemelerinizi planlayabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Sürüm Notları

VMware Tools 10.3.2, aşağıdaki guest işletim sistemlerini desteklemektedir.

VMware Tools 10.3.0 kurulumu yapılırken Microsoft Visual C++ 2017 Redistributable ön gereksinim olarak yüklenir ve güncellenir.

VMware Tools 10.3.0’ı yüklemek veya yükseltmek isteyen müşteriler gereksinimleri karşılamayan Windows sürümleri için desteklenmemektedir.VMware Tools 10.3’ün gereksinimlerini karşılayamayan müşteriler VMware Tools 10.2.x veya daha eski sürümlerini kullanmaya devam etmelidir

Windows OS level prerequisites

Windows Server 2016
Windows 10
Windows Server 2012 R2
Windows 8.1
Windows Server 2012
Windows 8
Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1)
Windows 7 SP1
Windows Server 2008 Service Pack 2 (SP2)
Windows Vista SP2
Windows Server 2012 R2 with Microsoft update KB2919355
Windows 8.1 with Microsoft update KB2919355

Linux iso : Linux guest işletim sistemleri,Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 5 ve sonrası, SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 11 ve sonrası , Ubuntu 10.04 ve sonrasını desteklemektedir.

solaris.iso : Solaris versiyonlarını desteklemektedir.

darwin iso : MAC OS X desteklemektedir.

Integration of VMware AppDefense with VMware Tools: VMware Tools kurulumu ile güvenlik yönetimi ve izleme çözümü olan VMware AppDefense içermektedir.

Changes in the OpenGL driver: OpenGL sürücüsü, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri için güncellendi.

VMware Tools lifecycle using driver update from Windows Update server: Bu entegrasyon, bir Windows güncellemesi sırasında PVSCSI sürücüsünü güncellemenize izin verecektir. Bu özellik sadece Windows Server 2016 için PVSCSI’yi desteklemektedir

VMware Tools user space compiler upgrade : Windows için VMware Tools 10.3.0 için derleyici, Microsoft Visual Studio 2015’e yükseltilmiştir.

 

Download VMware tools here.

Release notes are here.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir