1. Anasayfa
 2. Virtualization

VMware VMworld İsmi Artık VMware Explore!

VMware VMworld İsmi Artık VMware Explore!
0

Artık VMworld Etkinliği olmayacak diye haberleriyle karşılaşmış  veya okumuş olabilirsiniz.  Tabi pandeminin’de artık hayatımızdan yavaş yavaş çıkmaya başladığı şu günlerde VMworld ‘e katılmayı planlayalar panik yapmayın. VMworld artık VMware Explorer olarak yeniden adlandırıldı. Etkinliğin adı neden değiştirtildiğine gelin hep birlikte bu yazımızda anlmaya çalışalım :) Geçen yılki etkinliğe katıldıysanız, VMware Explorer hakkında heyecanlanmaya başlamak için neden asla erken olmadığını anlayacaksınız!

Pandemi dönümünde  olduğu gibi, VMware Explorer hem sanal hemde eskisi gibi Amerika ve Barcelonada düzenlenecek  VMware Explorer ile en son endüstri trendlerinin nabzını tutmanıza ve VMware Research ile VMware Innovation Engine’den çıkan yeni teknolojileri hakkında  bilgi edinmenize yardımcı olacak en iyi içeriklerle dolu bir etkinlik olacağından adım gibi eminim :)

Bu etkinliğe Neden katılmalıyım?

 

Contents of the Post

VMware Explorer 2022  neler beklenebilir?

 • Pandemiden sonra ABD ‘de neler oldu ABD ‘yi keşfedin :)
 • 4 Gün boyunca konferansa katılın
 • Belirlemiş olduğunuz içerikleri gözden geçirin
 • 400+ üzerinde Endüstrinin önde gelen konuşmacılarını dinleyin.
 • 125 + fazla sponsor ile ödüllerinden faydalanın
 • Ajandayı incelemeyi kesinlikle unutmayın : https://www.vmware.com/explore/us/attend/agenda.html
 • Yakında farklı ülkelerde olacak

VMware neden VMworld’ü VMware Explore olarak yeniden adlandırdı?

VMware hiçbir zaman başarıların üzerine oturan ve statükoyu kabul eden bir şirket olmadığı için  VMworld etkinliği, 18 yıldır teknoloji topluluğunun temelini oluşturmaktadır. Bununla birlikte, VMware, teknoloji şovuyla bile kendini yeniden icat etme çabalarıyla ilerlemeye devam etmektedir. Artık sadece bir hypervizor geliştiren ve sanal makineleri çalıştırmanıza izin veren bir şirket olmamakla birlikte VMware, kamudan özel ve uç ortamlara kadar çoklu bulut teknolojilerine aşırı derecede odaklanan, her endüstri sektöründe yeniliği yönlendiren çok yönlü bir yazılım şirketine dönüştüğünü görmekteyiz.

Odak noktasındaki bu değişimi iletmek için VMware, VMware’in yenilikçi çözüm yelpazesiyle mutli cloud yerel bir platform oluşturmaya ve çalıştırmaya odaklanacak bir etkinlik olan VMware VMworld’ün adını VMware Explore olarak değiştirdiğini duyurdu. Ancak, VMware Explore ile temel farklılıklardan biri, VMware tarafından yönlendirilmeyen içerik ve konuşmacılar olacaktır. VMware, diğer satıcılardan, endüstri liderlerinden, uzmanlardan vb. taze dışarıdan görüşler getirir. Bu, oturumların bir parçası olarak topluluk liderlerini, geliştiricilerilerini, yöneticilerini, VMware müşterilerini ve VMware ortakları yer alacaktır.

VMware, pandemi nedeniyle oturumların önceki VMworld’lerde olduğu gibi canlı yayınlanabileceğinden bahsetmedi. Ancak, ABD ve Avrupa’da yüz yüze etkinlikler yapıldıktan sonra isteğe bağlı içeriğe erişim sağlanacaktır. Daha önce olduğu gibi, isteğe bağlı içeriği görüntülemek ücretsizdir ancak erişim için bir VMware ID’nizin olmasını gerekmektedir.

VMware Explore’un Ne zaman gerçekleşek ? Maliyetleri nedir?

 • August 29 – September 1, 2022: VMware Explore US – San Francisco, California, USA, at the Moscone Center
 • November 7 – 10, 2022 – VMware Explore Europe – Barcelona, Spain, Fira Gran Via

VMware Explore ABD etkinliği için 2.195 $ ve Avrupa etkinliği için 1.475 € olması planlanmaktadır.

 

VMware Explore etkinliği için Pandemi koşulları ne olacaktır?

Aşağıda VMware Explore için COVID-19 yönergeleri bulunmaktadır.  Herhangi bir değişiklik olması durumunda  ülkelerin şehirlerin eyaletlerin durumuna göre VMware kılavuzu sürekli olarak güncelleyecektir.

 • Güncel Aşı bilgisi veya COVID-19 testi gereklidir.
 • İç ve dış mekan maske takılması önerilmektedir.
 • Mekan ve program alanlarında gelişmiş temizlik yapılacaktır.
 • Program boyunca el dezenfektanı bulundurulacaktır.

San Francisco’daki Moscone Center için  sağlık ve güvenlik protokollerini inceleyebilirsiniz.

 

İspanya için

 • İspanya’ya girmek için güncel aşılama veya negatif hızlı antijen testi gereklidir.
 • Fira Gran Via’nın içinde, aktif olarak yeme ve içme dışında kapalı alanda maskeleme gereklidir.

İspanya’daki COVID-19 protokolleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için İspanya  Sağlık Bakanlığı web sitesini ziyaret edin .

 

Neden VMware Explorer ‘ gitmeliyim ?

 • Pandemiden önce gerçekleşen VMworld’de, VMware ‘in  endüstriye nasıl yön verdiğine şahitlik yapacaksınız. sonrasında burdan aldığınız bilgilerle  uzman endüstri perspektifleri elde ederek geleceğinize yön verebilirsiniz.
 • VMworld aynı zamanda çeşitli ülkelerden ve ülkenizden görüşmediğiniz insanlarla iletişim kurmak ve yeni bağlantılar kurmak, doğrudan deneyimlere sahip olmak ve uygulamalı laboratuvarlarla eğitim almak ve yeni ürün atılımlarını keşfetmek için inanılmaz bir fırsat bu fırsatları kaçırmayın :)
 • Etkinlik esnasında katılan firmaların çeşitli oyunları ve  hediyeleri bulunmaktadır edinmeyi ve katılmayı unutmayın :)

 

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir