1. Anasayfa
  2. Virtualization

VMware vRealize Log Insight


0

vRealize Log lnsight, yöneticilerin syslog verilerini toplanmasına, görüntülemesine, yönetilmesini ve analiz edilmesini sağlayan bir  log toplama ve analitik sanal appliance’dir.Fiziksel, sanal ve cloud ortamlarında derinlemesine operasyonel görünürlük ve daha hızlı sorun giderme seçenekleri sunar.Application Logs,network traces,configuration files,performans verilerinin gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlar.

 

Log Insight, yöneticilere altyapıyı yönetme, logları konsolide etme, vSphere ve BT ortamlarını izleme ve sorun giderme , ayrıca güvenlik denetimi ve uyumluluk testleri yapma becerisi kazandırır . Bu, performans, durum ve günlükler ile ilgili analitik verileri toplayan her bir denetlenen cihaza bir ajan kurarak gerçekleştirir.

 

VRealize Log Insight uygulamasının bir HTML5 web arayüzü vardır ve grafiklerin, raporların ve uyarıların düzenini uyarlayabilen özelleştirilebilir widget’lardan oluşan dashboardlara sahiptir.Dashboarlar olayları, hataları ve uyarıları gösterir. Yöneticiler ayrıca kaydedilmiş sorgulara dayalı custom dashboardlar oluşturabilir,daha sonra dışa aktarılıp paylaşılabilir. Geliştirilmiş bir arama fonksiyonuna sahiptir. Örneğin, bir yönetici Firewal’ın durumunu izlemek istiyorsa, raporlama ve analiz için vRealize Log Insight’a syslog gönderebilir. Bir olay, hata veya uyarı varsa yazılım kullanıcıyı önceden ayarlanmış bir alarm ile uyarabilir.

 

VRealize Log Insight, esnek ve genişleyebilen bir şekilde tasarlanmıştır. VMware, vRealize Log Insight’ı diğer VMware araçlarına bağlayabilen ve Log Insight’ın izleyemeyeceği bir BT altyapısındaki herhangi bir uygulama için çeşitli content packler sunar. Örneğin  Apache HTTP servers,  Microsoft Windows OS, for Cisco ASA Series Firewalls,Dell Servers

 

 

 

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir