1. Anasayfa
  2. Virtualization

VMware vSphere 8 Update 1 Yenilikleri

VMware vSphere 8 Update 1 Yenilikleri
0

Henüz 8 ‘e geçmeyen bazı kurumlar :) geçiş için en azından update 1 çıksın o zaman geçelim düşüncesinde olabilir bu noktada dün VMware vSphere 8 Update 1’in çıkacağını duyurdu. Yayınlandığında vCenter’ı VMware Appliance Management Interface (VAMI) aracılığıyla güncelleyebilecek ve ESXi’i hostlarınız için vSphere Lifecycle Manager kullanarak yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

VMware vSphere 8 Update 1’in öne çıkan yeni özellikleri şunlardır:

Daha iyi Kubernetes desteği: vSphere with Tanzu, VMware vSphere ortamında Kubernetes cluster yönetimini kolaylaştırmakla birlikte  geliştiricilerin Kubernetes ortamında çalışan uygulamaları hızlı bir şekilde dağıtmalarını sağlamaktadır

Uçtan uca şifreleme: vSphere 8 Update 1, veri hareketleri için uçtan uca şifreleyerek  özellikle yüksek hassasiyetli iş yükleri için geliştirilmiş bir şifreleme anahtarı yönetimi sunmaktadır

Daha fazla donanım hızlandırması: VMware, FPGAs, SmartNIC’ler ve diğer donanım hızlandırma teknolojileri için vSphere 8 Update 1’de daha fazla desteğe sahip olunacağını söylüyor.

Daha iyi yönetim ve otomasyon: VMware, vSphere 8 Update 1 ile birlikte yönetim ve otomasyon için daha fazla API desteği, yönetim arayüzü iyileştirmeleri ve diğer özellikler sunacağını belirtiyor.

Daha fazla bilgi için : https://core.vmware.com/resource/whats-new-vsphere-8-update-1#sec25426-sub3

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir