1. Anasayfa
  2. vSAN

vSAN Release Catalog Nedir

vSAN Release Catalog Nedir
0

     vSAN release kataloğu, mevcut vSAN sürümleri, sürümler için tercih sırası, yamalar (kritik), vSAN için mevcut güncellemeler ve ortamınıza uygun sürüm bilgilerini edinmek için önemli bilgiler içermektedir. Bu açıklamadan anlaşılacağı gibi ‘inizin genel sağlığı ile alakalı önemli bir role sahiptir. Peki Release catalog üzerinde ne zaman bir hata ile karşılaşırsınız?  kullandığınız vsan sürümünüzün kataloğu 90 veya 180 günden eski ise uyarı ve hatayla karşılaşabilirsiniz.

 

Peki Yukarıda karşılaştığınız uyarı veya hata için neler yapabilirsiniz? Release kataloğunu vsan clusteriniz için Skyline Health’deki vSAN Release kataloğu  update from file  altından manuel olarak yükleyebilirsiniz

 

vSAN sürüm kataloğunu manuel olarak güncellemek için kullanmanız gereken dosyayı nereden indiriyoruz?

 

Cluster durumunu proaktif olarak yeniden kontrol etmek için retest diyerek tekrar sürüm kontrolünü yapıyoruz.

 

Bunun dışında vcenter sunucusuza putty aracılığı ile bağlanarak aşağıdaki komut seti yardımı ile vsan release kataloğunu güncelleyebilirsiniz.

 

rcv <login with your credentials> vsan.health.hcl update db /localhost/ -l <location of json file>

 

VMware KB

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir