1. Anasayfa
  2. Virtualization

vSphere 6.7 Per-VM EVC


0

Cluster seviyesinde EVC, clusterdaki hostlar arasında CPU uyumluluğunu sağlar, böylece sanal makineleri EVC clusterında sorunsuzca vmotion yapabilirsiniz. VSphere 6.7’de , sanal makine düzeyinde EVC modunu etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir veya değiştirebilirsiniz. VM başına EVC özelliği, sanal makinenin cluster ‘in ötesine geçmesini ve farklı işlemcilere sahip olan vCenter Sunucu sistemleri ve veri merkezleri arasında geçişi kolaylaştırmayı sağlamaktadır.

Bir sanal makinenin EVC modu, cluster seviyesinde tanımlanan EVC modundan bağımsızdır. Cluster  tabanlı EVC modu, hostun sanal makinelere sunduğu CPU özelliklerini sınırlar. Varsayılan olarak, yeni oluşturulmuş bir sanal makineyi açtığınızda, ana EVC clusterının veya hostun evc özelliklerini miras alır. Bununla birlikte, her sanal makine için EVC modunu ayrı ayrı değiştirebilirsiniz.

Compatibility and Requirements

VM-VM EVC özelliği aşağıdaki gereksinimler ihtiyaç duymaktadır.

Compatibility    Requirement

Host Compatibility                   ESXi 6.7 or later.

vCenter Server Compatibility   vCenter Server 6.7 or later.

Virtual Machine Compatibility  Virtual hardware version 14 or greater.

Bir sanal makinanın evc modunu değiştirmek için ->> tıklayınız

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir