What is VMware vExpert ?
  1. Anasayfa
  2. Virtualization

What is VMware vExpert ?

2

Bu yazımızda VMware vExpert nedir ? bu sertifika kimlere verilir ? Nasıl vExpert olurum sorularına yanıt bulacağız.

VMware 2009 yılında başlattığı vExpert programı VMware şirketinin ürünlerinin savunucularına verdiği fahri bir ünvandır . Bu sertifikaya sahip olanlar ücretsiz lisanslara,beta ürünlere ve özel etkinliklere erişim gibi bir takım  ayrıcalıklar tanınmaktadır. Bu ünvanı elde etmenin  3 yolu bulunmaktadır. Bunlar Evangelist Path,Customer Path,VMware Partner Path

Evangelist Path : blogcular, yazarlar, uygulama üreticileri ve VMware Technology Network forumlarına katkıda bulunanlar için verilmektedir.

Customer Path : Şirketlerinde VMware ürünlerinin kullanımını teşvik eden veya VMUG ( VMware Kullanıcı Grubuna ) yardımcı olmak ya da bir konferansta konuşmacı olarak vmware ürünlerinden bahseden kişilere bu ünvan verilmektedir

VMware Partner Path : akreditasyon ve sertifika almış çalışanlar (iş ortağı şirketlerin) ve teknik yeterliliklerini paylaşarak diğer VMware kullanıcılarına yardımcı olan kişilere vexpert ünvanı verilmektedir.

vExpert ünvanına sahip kişiler vExpert oldukları ürünle ilgili derin teknik bilgilerini, gerçek dünya deneyimlerini public platformlarda paylaşarak vmware kullanıcılarının kullanım şeklini geliştirmelerine yardımcı olmaktadırlar.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir