Windows 7 System Image Backup
  1. Anasayfa
  2. Windows Client

Windows 7 System Image Backup

0

Yedekleme işleminin tüm IT çalışanlarının ve desktop laptop kullanıcıları için çok önemli bir faktör olduğunu herkes bilmektedir. Yedekleme konusunda Windows 7 ile birlikte gelen özelliklerden biride sistem imajını yedekleme işlemidir. Yanlışlıkla sildiğimiz dosyaları web sayfalarında ve çeşitli programlar aracılığı ile bilgisayarlarımıza bulaşan virüslerden çöken işletim sistemlerini artık kurtarmak mümkün. Windows 7 ˜yi kurduktan sonra  alacağınız bu imaj bir sonraki yaşayacağınız veri kayıplarını önlemek için Windows 7 ˜nin yeni özellikleri arasında yerini almıştır.  İyi bir sıkıştırma yöntemi kullandığı için yedeklerinizi ister sabit diskinizde ister external diskinizde rahatlıkla taşıyabilmenizi mümkün kılmıştır

Resim-1 Başlat-> Denetim Masasına giriyoruz.


Resim-2

Yedekleme ve Geri yükleme Merkezine tıklıyoruz

.


Resim-3

Sistem Görüntüsü oluştur ‘a tıklayarak devam ediyoruz.


Resim-4

Yedekleme işlemini nereye yapacağımızı seçeceğimiz ekranı görmekteyiz. Yedekleme işlemini yetkiniz dahilinde dvd  ye sabit diskinize veya networkde paylaşıma açılmış bir alana almanız mümkün. Yeterli disk alanına sahip olduğunuzdan emin olmayıda ihmal etmeyerek bir sonraki adıma ileri diyerek devam ediyoruz.


Resim-5

Yedek alacağımız yeri belirledikten sonra işletim sistemi kurulu alanın bilgisini görmekteyiz ileri diyerek devam ediyoruz.


Resim-6

                                                                                  Yedeklemenin oluşturulduğunu görmekteyiz.


Resim-7 de Görüldüğü üzere bir sistem diski oluşturmak istiyor musunuz sorusuna evet / hayır seçeneklerinden birini seçerek devam ediyoruz.


Resim-8

                                                                                 Yedekleme işlemi başarıyla tamamlandı.


Resim-9

                                                    Yedekleme işlemi sonunda oluşan dosya ve klasörleri görmekteyiz.


Bu makalemizde Windows 7’nin yeni özelliklerinden olan Windows image backup yöntemi ile yedekleme işlemini gerçekleştirdik bir sonraki makalede restore işlemine değineceğiz. Görüşmek üzere

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir