1. Anasayfa
  2. Virtualization

Backup Restore VCSA 6.7 with VAMI


0

Vcenter ve PSC ‘lerimizin yedeklerini almak için artık file based backup yöntemini kullanabiliriz. Bu yöntem Embedded & External yüklemelerinizi support etmektedir. Backuplarınızı schedule ve  verify ettirebilir. Belirli retention periyodları ile yedekleme sürelerini tanımlayabilirsiniz.

Aşağıdaki protokoller desteklenmektedir.

HTTP/S

FTP/S

SCP

Bir backup schedule etmek  appliance login olduktan sonra backup sekmesinden configure diyerek backup politikanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

 

History den eski backuplarımızı ve çalışan tasklarınızı listeleyebilirsiniz.

 

VSphere 6.7’deki geri yükleme iş akışı da geliştirildi. Geri yükleme ayrıntılarını tanımladıktan  sonra, yedeklenen tüm bilgiler arşiv şeklinde sıralanacaktır. Geri yükleme işlemleri  yapılırken bu yedeği nereye yükleyeceğim gibi seçenekler önünüze çıkmadan kolaylıkla geri yükleme işlemini yapabileceğiz.Ayrıca ortamda birden fazla vcsa var ise tüm vcsaları ayrı ayrı görüntülemektedir.

Yedeklemeyi gerçekleştirdikten sonra ,  GUI installer  kullanarak geri yükleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için, sadece iso’yu mount edin ve hangi sistemi çalıştırdığınıza bağlı olarak aşağıdaki adımları uygulayın.

  • lin64
  • Mac
  • win32

installer ‘i çalıştırarak geri yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

konuyla alakalı ayrıntılı video :

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir