0

Sürekli azalan sabrımızın dünyasında, bir şeylerin  yeniden başlaması için bir dakika beklemenin hepimiz için ne kadar zor olduğunu biliyoruz acaba o yeniden başlatma ne kadar doğruydu bu zamana kadar kendi kendimize sorup durduk. Konumuza dönecek olursak VSphere 6.7 sürümü ile alakalı yeni geliştirmelerden bahsedeceğiz..

Quick boot VMware tarafından geliştirilen yeniliktir. Bu özellik, temel olarak fiziksel serverı yeniden başlatmadan ESXi hipervizörünün yeniden başlatılmasına yardımcı olacak. Böylece zamanımızın büyük bir kısmını yeniden başlatma için harcamayacağız.  Yeniden başlatmalar artık bizim için 1 2 dakika içinde gerçekleşebilir.  ESXi yeniden başlatılmasını gerektiren yama ve bakım işlemlerini önemli ölçüde hızlandırır.

Şu anda bu özellik Dell ve HPE sunucularının bir kaçında aktif

dell sunucular için tıklayınız

VMware KB ile sunucunuzun uyumluluk testini yapabilirsiniz.

 

vSphere 6.7  vSphere Quick Boot

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir