1. Anasayfa
  2. Günlük

Kubernetes Academy


0

  VMware VMworld 2019 ‘de duyurduğu kubernetes ‘in  önümüzdeki versiyonlarda vSphere ve ile entegre olacağından VMware vSphere yöneticileri için ücretsiz kubernetes eğitimi vermeye başladı. Kubernet’leri öğrenmeye istekli olanlar için ücretsiz bir eğitim platformu olan VMware Kubernetes Academy e aşağıdaki şekilde üye olabilirsiniz.

 

Kubernetes Academy sayfasına girdikten sonra signup butonuna tıklayarak üye oluyoruz.

Üyelik işlemi tamamlanınca tecrübelerinize göre   Beginner –Intermediate  – Expert seviyelerinden birini belirleyerek önerilen eğitimleri listeliyoruz.

Kubernetes Academy İçeriği

 

  • Containers 101: Bu eğitimde konteynırların nasıl çalıştıkları hakkında temel bilgiler verilmektedir.
  • Kubernetes 101: Konteynır orkestrasyonu için bir örnek ile  önde gelen konteyner orkestrasyon platformu olan Kubernetes’in temelini oluşturan kavramlara genel bakış bilgileri yer almaktadır.
  • Kubernetes in Depth: Kubernetes mimarisinde yer alan Kubernetes nesne türlerine hızlı bir dalış yaparak kubernetes ‘in derinliklerinde neler yer alıyor konularını anlatmaktadır.
  • Interacting with Kubernetes: Kubernet’lerle etkileşime geçmek için gerekli iki bileşen olan kubectl ve ingress’a genel bir bakış sunmaktadır.
  • How to Prepare for the CKA Exam: CKA ve CKAD sertifikaları hızlı bir şekilde endüstrinin en hızlı büyüyen teknolojisi olan Kubernet’lerde küresel olarak tanınan BT sertifikalarından biri haline gelmektedir. Ayrıca sınavlar sırasında  Kubernetes yolculuğunuz boyunca yardımcı olabilecek temel komut satırı kurulumlarında size rehberlik eder

VMware Kubernetes Academy, ile alakalı düşünce ver önerilerinizi resmi blog yazısının altına yorum bırakarak   kubernetes academy’in gelişmine katkıda bulunabilirsiniz.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir