1. Anasayfa
  2. Günlük

Peki Nedir Windows Universal Apps (WUA)?


0

Bildiğiniz üzere günümüz yazılımcılarının en önemli sorunlarından bir tanesi uygulama geliştirme ekosisteminin yönetmek. Gelişen bulut uygulamaları altyapı tarafındaki sorunları çözse de uygulamanın farklı platformlarda çalışması günümüzün en önemli sorunlarından bir tanesi. Uygulama geliştiriciler oluşturdukları bir uygulamayı hem tablet, hem PC hem de telefon için ayrı ayrı geliştirmek zorunda kalabiliyorlar.

Microsoft Windows Universal Apps ile Visual Studio ortamında bir uygulamanın Windows, Windows Phone, Surface ve Xbox One gibi tüm platformalar da çalışabilir şekilde geliştirilmesini destekliyor.

Bu uygulama geliştirme ekosistemi açısından oldukça önemli bir gelişme.

Peki bu geliştirme ve yeniliklerin son kullanıcı etkisi nasıl olacak? Bu aynı zamanda Windows Marketin de tüm platformlara yayılması anlamına geliyor. Bu şekilde satın aldığınız bir uygulama tüm Microsoft platformlarında indirilebilir ve çalışabilir olacak.

Tüm bu geliştirmeler hem uygulama geliştiriciler hem de son kullanıcılar için bir çok yeniliği beraberinde getirecek gibi.

 

Referanslar

www.mshowto.org

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir