1. Anasayfa
  2. Günlük

Samsung Android Telefonlarda Kameraya Ses Açma Kapatma Menüsü Eklemek


1Bildiğiniz üzere samsung’un android işletim sistemli telefonlarının nerdeyse hepsinde kamera menüsünde kamera sesi açma kapatma menüsü yok bu menüyü eklemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki bahsedilen işlemleri gerçekleştirebilmek için cihazınızın root yetkisine sahip olması ve root explorer tarzı bir program yardımı ile sistem dosyalarına erişip aşağıdaki belirtilen değişiklikleri yapmanız gerekmektedir.

Bu makalede root explorer programı kullanılmıştır bu programın dışında sizde farklı bir dosya yöneticisi ile işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki işlemlerden önce mutlaka ilgili xml dosyasının backup’ını almayı unutmayınız.

root explorer ‘i çalıştırıp \system\csc\other.xml dosyasını text editör yardımı ile açıyoruz ve </Featureset> ‘den hemen önce <CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</*CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu> yazıp kaydederek çıkıyoruz


ilgili değişiklikleri yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlattığınızda kameranın ayarlar menüsünde deklanşör sesi açıp kapatma menü eklenmiş olarak gelecektir. Bu işlemlerden sonra kamera sesini istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman açabilirsiniz.


Bol Androidli günler..

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 10 sene önce

    hocam emeğinize ve elerinize sağlık uzun zamandır aradığım bir konu ancak note 3 cihazımda dediklerinizi aynen yaptım sonra telefonu kapatıp açtım ancak kamera menüsüne öyle bir ayar gelmedi lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir