1. Anasayfa
  2. Virtualization

[Security-announce] Updated VMSA-2018-0017.3


0

Daha önceki yazımda VMware güvenlik güncelleştirmeleri ve duyuruları almak için  Security Announce Mailing List adresine kayıt olmamız gerektiğinden bahsetmiştim.  Geç olmadan kayıt olmayı unutmayın!

Contents of the Post

VMware Tools update addresses an out-of-bounds read vulnerability.

VMware Tools 10.3.0 versiyonunda windows sunucularda paylaşılan klasörlere yetkisiz erişim ile alakalı bir güvenlik açığı tespit edildi. Bu guvenlik açığı ile saldırgan guest VM’ler üzerinde ayrıcalıklı yetkilere sahip olabilir.

Konuyla alakalı buradan

VMware Tools Version 10.3.0 Recall and Workaround Recommendations

Bazı yapılandırmalarda VMware tools 10.3.0 ile piyasaya sürülen VMXNET3 driver ‘i PSOD’a veya guest networklerin bağlantısının kopmasına sebebiyet vermektedir.

VMware Tools 10.3.0 ile piyasaya sürülen VMXNET3 sürücüsünde tanımlanan sorunlar sebebiyle, VMware bu sürümü geri çağırdı ve artık indirilmesine izin vermiyor.

Aşağıdaki versiyonlara sahipseniz

  • vSphere ESXi 6.5 hosts
  • VM Hardware Version 13
  • Windows 8/Windows Server 2012 or higher guest OS

Çözüm için : VMware VMware Tools 10.3.0’ı kaldırmayı ve ardından VMware Tools 10.2.5’i yeniden yüklemenizi önerir. VMware Tools 10.2.5, VMware Downloads sayfasından edinilebilir .

Konuyla alakalı KB

 

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir