1. Anasayfa
  2. Günlük

Trend Micro Hosted Email Security


0

Trend Micro’dan barındırılmış e-posta güvenliği

Trend Micro, yeni bir barındırılmış e-posta güvenliği platformunu duyurdu. Platform, dünya çapında 30 binin üzerinde şirkete günlük koruma sağlıyor.

Trend Micro, yeni bir platforma dayanan Trend Micro Hosted Email Security çözümünü pazara sundu. Çözüm, küçük ve büyük ölçekli kurumların barındırılmış e-posta güvenliği sağlayan üreticilerden beklentilerini karşılamak üzere yeni bir misyon kritik hizmet standardı yaratıyor.

Trend Micro Ürün Pazarlama Müdürü Eric Jensen, konu hakkında şunları söylüyor: “Müşterilerimizi dinliyoruz. Bize ‘E-posta misyon kritiktir. E-posta güvenliğinin de misyon kritik olması gerekir’ diyorlar. Yeni ve geliştirilmiş Trend Micro Hosted Email Security çözümümüzle, müşterilerimize yüzde yüz hizmet süresi, yüzde 99 ya da üstü istenmeyen e-posta önleme ve sıfır e-posta virüsü garantisi veriyoruz; aksi takdirde, para iadesi yapıyoruz. Ayrıca, müşterilerin e-postalara gizlenmiş tehdit içerikli URL’leri durdurmak için en iyi çözüme sahip olmaları amacıyla bir numaralı anti-malware teknolojimizi de sunuyoruz.

Bakım gerektirmiyor
Günümüzün zorlu ekonomik koşullarında, BT (Bilgi Teknolojileri) ekipleri ve son kullanıcılar, daha uzun ve fazla çalışmak durumunda kalıyorlar. Bu durum, şirketleri, çalışanlarına gün içinde zaman kazandıracak yöntemler bulmaya yöneltiyor.

Osterman Research Genel Müdürü Michael Osterman, konu hakkında şu açıklamayı yapıyor: “E-postada en iyi uygulamalar kıyaslamamıza göre, sisteme barındırılmış e-posta güvenliğinin eklenmesi, BT ekibinin e-posta güvenliği bakımı için harcamak zorunda olduğu zamanı, yerinde e-posta güvenliği uygulamalarına kıyasla yüzde 75’e varan oranlarda (bazı durumlarda daha çok) azaltıyor.”

Trend Micro xSP Business Genel Müdürü ve SaaS Başkan Yardımcısı John Maddison ise konuyu şöyle değerlendiriyor: “Trend Micro, bu yeni sürümle, içerik güvenliği portföyündeki barındırılmış çözümlerini güçlendirmeyi sürdürüyor. Bütün barındırılmış hizmetler, gerçek zamanlı olarak maksimum koruma sağlamak için Trend Micro Smart Protection Network altyapısına dayanıyor.”

Her zaman en güncel güvenlik
Trend Micro, her gün 20 milyardan fazla e-postayı, web sitesini ve dosyayı tarıyor, filtreliyor ve ilişkilendiriyor. Daha sonra bu verileri kullanarak, gelişmekte olan tehditleri hızla tespit edip ortadan kaldırıyor ve bilinen tehditlere yönelik önlemleri iyileştiriyor. Milyonlarca müşteri, ürün ve ortamı kapsayan bu trafiğin işlemesini sağlayan motor ise Smart Protection Network altyapısı oluyor.

Trend Micro’nun barındırılmış güvenlik işini genişletmesine ve Trend Micro Smart Protection Network motorunun güvenlik önlemlerini artırmasına paralel olarak, müşteriler, bir sonraki güncellemeye kadar beklemek yerine gerçek zamanlı fayda sağlıyorlar. Her yeni Trend Micro barındırılmış güvenlik müşterisi, milyonlarca başka Trend Micro müşterisi ile birlikte, kötü adamları gerçek zamanlı olarak dışarıda tutmak üzere daha iyi bir güvenlik sağlanmasına yardımcı oluyor.

Yeni ve farklı olan nedir?

Bir numaralı anti-spam ve anti-malware olmak için özel üretildi. Bağımsız kıyaslamada, West Coast Labs, Trend Micro’nun önceki InterScan Messaging Hosted Security (IMHS) barındırılmış e-posta güvenliği versiyonunun, diğer üreticilerle kıyaslandığında, bir numaralı e-posta güvenliği çözümü olduğunu tespit etti. Trend Micro, IHMS’ye bu dereceyi kazandıran bütün çekirdek motorları Trend Micro Hosted Email Security çözümüne de kattı ve istenmeyen e-posta önleme verimliliğini artırmak üzere ek teknolojiler uyguladı.

Tehdit içeren yazılımları durdurmaya yönelik ikinci bir bağımsız kıyaslamada, NSS Labs, tanınmış bir dizi uç nokta güvenlik ürününü gerçek dünya ortamında test etti. Trend Micro, bir kez daha birinci sıraya yerleşti ve en yakın iki rakibine göre, durdurulan tehdit içerikli URL’lerin ve yazılımların sayısında yüzde 15’e varan oranlarda artış sağladı. Trend Micro Hosted Email Security, e-postaya gizlenmiş tehdit içerikli URL’leri durdurmak için endüstri lideri anti-malware teknolojisinden yararlanıyor.

Misyon kritik servis kalitesi için özel üretildi. Trend Micro, barındırılmış güvenlik altyapısı ve arka uç süreçler için önemli yatırımlar ve özel revizyonlar yaptı. Bu kapsamda, Trend Micro, hizmet bulunabilirliği ve çalışma süresi taahhütlerini karşılamazsa, müşterilere geri ödeme yapıyor. Trend Micro Hosted Email Security, dünyanın dört bir yanında misyon kritik servis kalitesi ve yüzde yüz veri gizliliği sağlamak üzere sertifikalandırılmış veri merkezlerinde çalışıyor.

Trend Micro, bu yatırımlar ve revizyonlar sayesinde, aşağıdaki avantajlara sahip yeni bir Servis Seviyesi Anlaşması sağlıyor:
Diğer üreticilere göre 3 kat güçlü cezalarla birlikte yüzde yüz çalışma süresi (Yeni)
Yüzde 99 ya da daha fazla istenmeyen e-posta önleme (Yeni)
Sıfır e-posta tabanlı virüs
Bir milyonda üç e-postayı geçmeyen, istenmeyen e-posta olarak yanlış sınıflandırılan e-posta oranı (Yeni)
Dünyanın neresinde olursa olsun, e-posta teslimatında bir dakikayı aşmayan gecikmeler (Yeni)
Vakanın ciddiyetine göre belli sürelerde verilen destek hizmeti

Trend Micro Hosted Email Security ve Trend Micro Hosted Email Security — Inbound Filtering ürünleri, 1 Nisan itibariyle satışa sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde exchange 2007 kullanan bir müşterimizde hosted e-mail security kullanmaya karar verdik. Gerçekten maliyetleri göz önünde bulundurduğumuzda extra bir donanım almadan bu hizmeti kullanmak çok ilgi çekiciydi bununla alakalı infonet’den almış olduğum destek ile aşağıdaki uygulamada spam maillerin nasıl engellediğini öğrenmiş olacaksınız.

Web taracıyımız aracılığı ile https://emailsec.trendmicro.eu adresine kullanıcı adı ve şifremizle login oluyoruz. Resim-1


Resim-2

Sol Taraftaki menüden policy kısmına girerek +add tıklayarak policy oluşturmaya başlıyoruz.


Resim-3

İlk olarak recipients ve senders ları ekliyoruz.


Resim-4

Mevcut recipientsları ekleyerek kaydetme işlemini gerçekleştiriyoruz.


Resim-5

Test için spam mail gönderen mailin benim mail’im olduğunu varsayarak ekleme ve kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz


Resim-6

Burada çeşitli modifikasyonlar belirtebiliyoruz . e-mail’i sil yönlendir vs vs ben quarantine ˜yi işaretleyip devam ediyorum.


Resim-7

Hazırlamış olduğumuz policy’e bir isim vererek aktif hale getiriyoruz.


Resim-8

Oluşturmuş olduğumuz kuralın kontrolunü Quarantines query kısmından kontrol ediyoruz.


 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir