1. Anasayfa
  2. IIS

Unable to expand server node in the IIS 8.5 UI with shared configuration


0

Bu yazımızda IIS Shared config sunucularınızda yaptığınız bir değişiklik sonrası karşımıza çıkan kullanıcı adı şifre geçersiz uyarısının çözümü için neler yapabileceğimizi aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştireceğiz.

Symptoms:

————————-

Failed to connect

————————-

There was an error when trying to connect. Do you want to retype your credentials and try again?

Details: Filename:\\?\C:\Windows\Microsoft.Net\Framework64\v4.0.30319\CONFIG\machine.config

 

Resolution:

C:\windows\system32\inetsrv\config dizininde yer alan redirection.config dosyasında yer alan true yazan satırı false yaptığımızda tekrar shared config yapısına doğru kullanıcı adı şifreyi girerek sorununuzu çözebilirsiniz.

2 seçenek ise yine  redirection.config dosyasında yer alan aşağıdaki satırı silerek tekrar shared config yapılandırmanıza doğru ve kullanıcı adı şifreyi girdiğinizde sorununuz çözülecektir.

 

<configurationRedirection enabled=”true” path=”<path to shared config>” userName=”username″ password=”[enc:IISRsaProvider:57686f6120447564652c2049495320526f636b73:enc]” />

 

her iki seçenekten birini kullandığınızda iisreset yapmayı unutmayınız.

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir