İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Virtualization
  3. VCSA Update fails

VCSA Update fails


VCENTER APPLIANCE UPDATE FAILS – “UPDATE FAILED. FIX AND RESET BANNER”

Yakın zamanda vCenter 6.7 appliance ‘a  en son yama olan update 1 ‘e geçerken konsol ekranında Update failed. Fix and reset banner.” hatası ile karşı karşıya kaldım.“software-package” aracını kullanarak  güncellemeyi denesemde sonuç yine başarısızdı.

Çözüm için :   başarısız olduktan sonra  /var/log/vmware/applmgmt  software-packages.log dosyası içerisinde “You are required to change your password immediately (root enforced)” şifre değişikliğini yaptıktan sonra update işlemi başarı ile gerçekleşti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. This post is regarding the application and I have really impressed with this post.

  2. I appreciate your hard work. Keep posting new updates with us. This is really a wonderful post. Nice Blog Very interesting and useful information on your website. Thanks for sharing the blog and this great information which is definitely going to help us…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir