1. Anasayfa
  2. Virtualization

VCSA 6.7 Tips and Tricks


0

VCenter Service Appliance 6.7 ile çalışırken aşağıdaki ipuçları ve püf noktaları virtualization administrator için kolaylıklar sağlayabilir.

 

  • Enable SSH
  • NTP Settings
  • Create a Backup Job

VCenter ve ESXi hostunuzda sorun giderme için SSH gereklidir. VCenter Appliance bağlanmak için SSH erişimi varsayılan olarak devre dışıdır, ancak dağıtım sihirbazı sırasında etkinleştirilebilir. SSH’yi daha sonra etkinleştirmek için, hizmeti DCUI’den(Troubleshooting Options) ,Appliance Management ‘den veya vSphere Web İstemcisinden etkinleştirebilirsiniz.

 

Appliance Management (https://[VCENTER]:5480/) > Access

 

Web Client > Administration > Deployment > System Configuration > Nodes > vCenter > Manage > Settings > Access

 

Appliance Management (https://[VCENTER]:5480/) > Time

Appliance Management (https://[VCENTER]:5480/) > Backup

Vcenter sunucumuzu 3 .party araçlara gerek kalmadan yedeğini almak için aşağıdaki menüden (FTP, FTPS, HTTP, HTTP or SCP) protokollerini kullanarak yedeğini schedule edebilirsiniz.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir