1. Anasayfa
  2. Virtualization

partedUtil failed with message: Error: The primary GPT table states that the backup GPT is located beyond the end of disk


0

Bu aralar çok yoğun bir iş temposu sağa sola koşturup duruyoruz. Bu koşuşturma esnasında karşılaştığım ve tecrübe ettiğim hataları ve çözümleri elimden geldiğince blogumda siz değerli takipçilerimle elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum.

Bugün R930 Sunucularından birine VMware ESXi 6.0 Update 3 kurulumu yaparken  aşağıdaki şekilde bir hata aldım.

ESXi installation failed with error “partedUtil failed with message: Error: The primary GPT table states that the backup GPT is located beyond the end of disk”

bir windows 2008/2012/2012r2 cd’lerinden biriyle makinanızı boot edin ve disklerin hepsini formatlayın ve kurulumu tekrar deneyin. kurulduğunu göreceksiniz. Alternatif olarak disk formatlayabileceğiniz alternatif Livecd ler kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir