1. Anasayfa
  2. Virtualization

VMware vSphere 6.7 Performance Best Practices


0

VMware tarafından   vSphere 6.7 ‘yi yapılandırmak için geçtiğimiz günlerde bir pdf yayınlandı.  Bu pdf içinde Sanallaştırma altyapınızdan en iyi performansı elde etmek için bu dokümanı  kullanmamız bizler için faydalı olacaktır.

Bu yazımızda dokümanın bazı bölümlerini anlatmaya calışacağım. ilgili doküman çok uzun değil fakat en iyi sonuçları elde etmenize yarayacak esasları kapsar. Örnek olarak vSphere ile kullanmanız gereken donanım veya ESX ve sanal makineler için en iyi ayarlar hangisidir konularına değinmektedir.

Chapter 1 Hardware for Use with VMware vSphere :  Donanım seçiminizde size rehberlik eder. HCL‘deki donanımı seçmek ayrıca çalıştırdığınız yazılımla uyumlu değil mi kontrol etmek bt yöneticileri tarafından çok dikkat edilen konulardan biridir. VMware 72 saat boyunca bellek testi çalıştırmanızı önerir.

Chapter 2 ESXi and Virtual Machines : Bu bölümde ESXi yazılımının kendisi ve içinde çalışan sanal makineler ile ilgili, bir dizi performans değerlendirmelerine rehberlik sağlar.

Chapter 3 Guest Operating Systems : Bu bölümde sanal makinelerde çalışan guest işletim sistemleri ile ilgili kılavuz bilgiler verilmektedir.

Chapter 4 Virtual Infrastructure Management  : Bu bölüm, altyapı yönetimi ile alakalı en iyi uygulamaları seçmemize  rehberlik sağlar.Önerilerin çoğu bu bölümde bulunan bir VMware vCenter’a bağlı bir vSphere Web İstemcisi kullanılarak uygulanabilir.

 

vSphere 6.7 migration paths

vSphere 5.5’ten yeni sürüme geçemezsiniz. 6.0, 6.5-6.5U1x, yükseltme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

vSphere 5.5> 6.7 (desteklenmiyor)
vSphere 6.0> 6.7 (YES)
vSphere 6.5-6.5U1x (YES)

 

Download link :  VMware vSphere 6.7 Performance Best Practices PDF

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir