1. Anasayfa
  2. vRops

vRealize Operations Manager 8.4 vCenter Integration

vRealize Operations Manager 8.4 vCenter Integration
0

Bir önceki yazımızda VROps ‘un yüklenmesi ve yapılandırılması hakkında bilgiler verip virtual appliance ‘i devre almıştık.Bu yazımızda vcenter sunucumuzu vRops(vRealize Operations Manager) ‘a ekleme işlemini gerçekleştireceğiz.

vRops ‘a Ekleyebileceğiniz birkaç farklı hesap türü vardır.

  • vCenter
  • VMC
  • AWS
  • Microsoft Azure

Administration > Cloud Accounts menüsünü takip ederek vcenter ‘i seçiyoruz.

Resim-1

Ekleyeceğimiz vcenter sunucusu için name, description,vCenter IP/FQDN adresini vcenter sunucuzda yetkili olan bir hesap bilgilerini tanımlayarak devam ediyoruz.

Resim-2

Vermiş olduğumuz bilgilerin doğru olduğunu onaylamak için bağlantıyı doğrula’yı tıklayın. Sertifikaya güvenilmiyorsa, sertifikayı gözden geçirmeniz ve onaylamanız istenecektir şimdilik onaylarak devam ediyoruz.


Resim-3


Resim-4

Bağlantı sağlandığında cloud hesapları altında gösterilecektir.

Resim-5

Eklediğiniz vCenter sunucusundaki bilgilerin toplanıp toplanmadığını görmek için Environment> vSphere Hosts and Clusters> vSphere World ‘e gidip kontrol edebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda, Active directory entegrasyonu konusundan bahsedeceğiz.

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir