vRealize Operations Sizing Tool

VRealize Operations’ı ilk defa kullanıyor veya mevcut sanallaştırma(vSphere) yapınızı doğrulamak istiyorsanız geçtiğimiz yıl vRealize Operations Manager 7.0 ile birlikte yayınlanan vRealize Operations sizing tool’u kullanabilirsiniz. Bu tool ile kurulum öncesi ve sonrası beklenen sanallaştırma(vSphere) platformunuz da büyüme oranları için  büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Gelin hep birlikte bu uygulamanın nasıl çalıştığına bakalım.

vRealize Operations Manager Sizing  tooluna erişim için tıklayınız. Sonrasında kullanacağımız versiyonu ve basic kılavuzu seçererek devam ediyoruz.

Yapımızda kullanılan vcenter objelerini tanımlıyoruz.

Ve hepsi bu kadar ! Çok kolay değil mi ? Sağladığımız girdilere göre yapımıza en uygun önerileri Recommendations kısmından hızlıca elde ettik. Ayrıca raporumuzu Download As PDF butonuna tıklayarak  pdf olarak kaydedebiliriz.

 

 

Raporun örnek çıktısı

 

Veri merkezinizde farklı  yönetim paketleriniz var ise örneğin storage,vplex,Unity,nsx objects  bunlar için advanced kılavuzunu kullanarak veri merkeziniz için en uygun önerilere sahip olabilirsiniz.

 

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..!

Paylaş
UA-15660912-1