1. Anasayfa
  2. Virtualization

vRealize Operations Sizing Tool


2

VRealize Operations’ı ilk defa kullanıyor veya mevcut sanallaştırma(vSphere) yapınızı doğrulamak istiyorsanız geçtiğimiz yıl vRealize Operations Manager 7.0 ile birlikte yayınlanan vRealize Operations sizing tool’u kullanabilirsiniz. Bu tool ile kurulum öncesi ve sonrası beklenen sanallaştırma(vSphere) platformunuz da büyüme oranları için  büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Gelin hep birlikte bu uygulamanın nasıl çalıştığına bakalım.

vRealize Operations Manager Sizing  tooluna erişim için tıklayınız. Sonrasında kullanacağımız versiyonu ve basic kılavuzu seçererek devam ediyoruz.

Yapımızda kullanılan vcenter objelerini tanımlıyoruz.

Ve hepsi bu kadar ! Çok kolay değil mi ? Sağladığımız girdilere göre yapımıza en uygun önerileri Recommendations kısmından hızlıca elde ettik. Ayrıca raporumuzu Download As PDF butonuna tıklayarak  pdf olarak kaydedebiliriz.

 

 

Raporun örnek çıktısı

 

Veri merkezinizde farklı  yönetim paketleriniz var ise örneğin storage,vplex,Unity,nsx objects  bunlar için advanced kılavuzunu kullanarak veri merkeziniz için en uygun önerilere sahip olabilirsiniz.

 

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..!

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir