1. Anasayfa
  2. Virtualization

vSphere 6.7 Virtual Machine Encryption


0

 

vSphere Virtual Machine Encryption 

 

vSphere 6.7 Virtual Machine Encryption ile şifreli sanal makinalar oluşturabilir ve mevcut sanal makinelerinizi şifreleyebilirsiniz. Hassas bilgiler içeren tüm sanal makine dosyaları şifrelendiğinden, sanal makineler şifrelenmiş bir şekilde korunur.

 

External KMS ( Key Management Server )

 

vCenter Server KMS’ye bağlandıktan sonra, gerekli ayrıcalıklara sahip kullanıcılar şifrelenmiş sanal makineler ve diskler oluşturabilirler. Bu kullanıcılar, mevcut sanal makineleri şifrelemek ve şifrelenmiş sanal makinelerin şifresini çözmek gibi diğer şifreleme görevlerini de gerçekleştirebilirler.

 

vSphere Web İstemcisinden şifrelenmiş bir sanal makine oluşturduğunuzda, tüm sanal diskler şifrelenir. Daha sonra disk ekleyebilir ve şifreleme politikalarını ayarlayabilirsiniz. Şifreli olmayan bir sanal makineye şifrelenmiş bir disk ekleyemezsiniz ve sanal makine şifreli değilse bir diski şifreleyemezsiniz

 

Şifreleme görevleri yalnızca vCenter Server’ı içeren ortamlarda olabilir. Ek olarak, ESXi hostunuzun şifreleme görevi için şifreleme modu etkinleştirilmiş olması gerekmektedir.

 

Encryption vSphere vMotion

vSphere 6.5 ile başlayarak, vSphere vMotion her zaman şifrelenmiş sanal makineleri taşırken şifreleme kullanır. Şifrelenmemiş sanal makineler için, şifrelenmiş vSphere vMotion seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

 

Konuyla alakalı Best Practices tıklayınız

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir