1. Anasayfa
  2. Virtualization

vSphere 7 Lifecycle Manager – Can’t Sync Updates

vSphere 7 Lifecycle Manager – Can’t Sync Updates
0

vCenter 6.7’yi 7.0’a yükselttikten sonra, vCenter 7.0’daki Lifecycle Manager’da Güncellemelerin artık Senkronize edemediğim garip bir sorunla karşılaştım.

karşılaştığım hata mesajı :  A general system occured: An error occured while downloading depot metadata from file:///storage/updatemgr/patch-store/hostupdate/vmw/vmw-ESXi-5.0.0-metadata.zip

 

 

hatada hiç ilgisi olmayan 5.0 ‘ın meta data verilerini indirmeye çalışıyor gibi görünüyordu. vcenter içinde yer alan (/storage/updatemgr/patch-store/hostupdate/vmw/) kontrol ettiğimde gerçektende indirmeye çalıştığı dosya eksikti.

bu hatanın önüne geçmek için update manager ‘i nasıl resetleyeceğimi aramaya başladım ve ilgili  KB yardımı ile sorunu çözdüm.

Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde probleminizi giderebilirsiniz.

 

Umarım faydalı olmuştur sonraki yazılarda görüşmek üzere

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir