1. Anasayfa
  2. ManageEngine

Desktop Central 8 Collection ve Configuration Uygulamaları


0

Bir önceki makalemizde mevcut print server da tanımlı olan yazıcılarımızı desktop central ile kullanıcılarımıza deploy etmiştik. Bu makalemizde desktop central üzerinde gelen templateler ile neler yapabileceğimize bakıyor olacağız.

Aşağıdaki resimde görünen konfigürasyonlardan birini seçerek ilgili kullanıcıya deploy edeceğiz ben burada şirkette sık sık sorun yaratan java update’ini kapatacağım.

Create Configuration diyerek işleme başlıyorum.


Template registry’de yapacağı değişiklikleri görmekteyiz. Create from template diyerek devam ediyoruz.


İlgili konfigürasyonun nereye uygulanacağını belirleyip devam ediyoruz. Bu makalede örnek bir kullanıcıya bu ayarlar uygulanmıştır.
İşlemin başarıyla tamamlandığını görmekteyiz.


Eğer istersek uygulamadığımız işlemi export pdf yaparak dışarıya alabiliriz.


Bu makalemizde desktop central üzerinde gelen hazır templatelerin nasıl kullanıldığını anlatmaya çalıştık bir sonraki makalemizde patch management yapabileceğimiz işlemleri anlatacağız. Şimdilik esen kalın

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir