0

Desktop central için zaman zaman hotfix ve service packler çıkar bu güncellemeleri desktop central üzerinde uygulayabilmek için aşağıdaki işlemleri yapmanız size yardımcı olacaktır. İlgili hotfix ve service packleri http://www.manageengine.com/products/desktop-central/service-packs.html adresinden temin edebilirsiniz.

 

Önemli bilgi : database dosya dizin yedeğinizi almayı unutmayınız.

İlk olarak yetkili bir kullanıcı ile ilgili sunucuya login olduktan sonra Start –> Programs –> ManageEngine Desktop Central –>Stop Desktop Central ilk olarak servisi durduruyoruz.


Veya aşağıdaki şekilde command prompt ekranından ilgili dizine giderek aşağıdaki bat dosyasını çalıştırıp desktop central ile ilgili servisleri durdurabilirsiniz.


C:\Program Files (x86)\DesktopCentral_Server\bin dizini altında bulunan updatemanager.bat dosyasını çalıştırıyoruz ve indirmiş olduğumuz service pack’i browse ederek kurulum işlemini başlatıyoruz.

 


Gerekli güncellemelerin başarıyla tamamlandığını görmekteyiz.

 


Readname kısmından ne gibi değişikliklerin yapıldığını görebilir ayrıca http://www.manageengine.com/products/desktop-central/service-packs.html adresindeki readname kısmından ne gibi değişikliklerin yapıldığını görebiliriz.

 

 

 

  

Bu işlemlerden sonra artık desktop central için durdurmuş olduğumuz servisleri artık start edebiliriz.


Alternatif olarak Başlat – çalıştır – services.msc kısmından ilgili servisi start edebiliriz.


Gördüğümüz üzere desktop central hazır ve son güncellemeler geçilmiş durumda


Sonraki desktop central makalelerinde görüşmek üzere

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir