0

Bildiğiniz üzere 1 Kasım 2015 günü gerçekleşecek erken Genel Seçimleri nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kararıyla 25 Ekim 2015’te başlayacak kış saati uygulaması, Resmi Gazete’de yayımlanan ilgili kararla birlikte yaz saati uygulaması 8 Kasım 2015 tarihinde sona erecek ve kış saati uygulamasına geçilecek. Microsoft tarafında konu ile ilgili yayınlanan haber http://blog.microsoft.com.tr/?p=29911 linkteki gibidir.

Microsoft Windows tarafında konu ile ilgili “KB3093503”
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3093503 yaması yayınlanmıştır.

Öncelikle patchleri download ediyoruz  İster lokal ister ->>  \\desktopcentralsunucusu\DCSWRepository  dizinine patchleri kopyalıyoruz.Sonra software deployment kısmına girip add package Windows diyerek devam ediyoruz.

Bir package name  belirliyoruz.  Select Path type kısmından http path(URL) seçerek ilgili paketi download ettiğimiz dizinden upload ediyoruz.

İnstallation kısmına  : wusa.exe “\\Desktopcentralsunucuadı\DCSWRepository\fix\Windows 8-Windows Server 2012 RTM\Windows8-RT-KB3093503-v3-x64.msu” /quiet /norestart argumentini advanced options kısmından architecture : 64 bit  olarak beliryerek paketi oluşturuyoruz.

İnstall software diyerek ilgili bilgisayara kurulum işlemini gerçekleştiriyoruz.

Görüldüğü üzere hazırladığımız konfigürasyon ilgili bilgisayara başarı ile yüklenmiştir.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir