1. Anasayfa
  2. Virtualization

How to download an older version of VMware Tools


0

 Nedir  : VMware tarafından geliştirilen bu küçük yazılım paketi,ESXi hypervizöründe çalışan sanal makinelere kurulur. Sanal makinenizde kurulu VMware Tools yoksa, çözünürlük, klavye ve fare kullanımıyla ilgili sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. VMware Tools bunların dışında “the ability to take quiesced snapshots of the guest OS” anlık olarak işletim sisteminin snapshot alma özelliği sağlamaktadır. Daha fazla ayrıntı için ilgili KB ‘ye gidebilirsiniz.

Sanallaştırma ortamlarında bazen belirli bir işletim sistemi sürümü için VMware Tools’un önceki sürümlerini aramanız ve indirmeniz  gerekebilir.

Bu tarz durumlarda aşağıdaki URL bize yardımcı olacaktır.

https://packages.vmware.com/tools/esx/index.html

 

Sayfayı ziyaret ettiğinizde bugüne kadar yayınlanan VMware ESX’in tüm sürümlerini listelendiğini görebilir sürüm geçmişi ve versiyon bilgilerini https://packages.vmware.com/tools/versions linkinden ulaşabilirsiniz.

 

VMware Tools’u kullandığınız işletim sistemine göre download etmek için öncelikle kullandığınız versiyonun klasörüne giriyoruz. Ben örnek olarak vsphere 6.7 update 2 versiyonunu seçtim.

 

Kullandığınız işletim sistemine göre ilgili klasörden  vmware tools’u download ediyoruz.

Resim-3

 

Bu yazımızda vmware tools’un öneminden ve önceki sürümlerinden bahsettik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir