1. Anasayfa
  2. Backup

Vembu Universal Explorer – Free Tool


0

Vembu Universal Explorer, farklı uygulama nesnelerinin ayrıntılı bir şekilde kurtarılması için kullanılan ücretsiz bir veri kurtarma aracıdır. Active Directory (AD), SQL, Sharepoint, Exchange Server nesneleri geri yüklemek için  kullanabilirsiniz. Microsoft ürünlerinin kişisel öğelerini  ımage level backup (fiziksel sunucular için) veya sanal ortamlardan (vSphere, Hyper-V) yedeklerden geri yüklemeler sağlayabilir. Çok fazla kurtarma seçeneği olan bu uygulamanın kullanışlı bir de Kullanıcı Kılavuzu (PDF) var. Örneğin, SQL Veritabanı, şema veya tabloları kurtarmak isterseniz, bunları bir dosya olarak dışa aktarabilir veya doğrudan hedef SQL sunucusuna geri gönderebilirsiniz.

Bugün bir çok ortamda Casus yazılımlar, Kötü amaçlı yazılımlar, virüsler, donanım sistem bozulması gibi bir çok neden varken yedeklerinizi doğru yerlerde saklamanız ve  almanız size her zaman fayda sağlayacaktır.

Uygulama ilgili Windows sunucunuza yüklenebilir (Vembu BDR Suite sunucusuna kurmanıza gerek yok). Ardından, network üzerinden Vembu VM yedeklemesinden veya Vembu image level backup  yedeklemesinden VHD’yi, kullanarak verilerinizi basitçe kurtarabilirsiniz. ( vhdleri mount ederek saniyeler içerisinde yedeklerinize ulaşabilirsiniz.)

Kurulum gereksinimleri

  • NET 4.0 veya daha üzeri
  • SQL Server 2014 express
  • Microsoft Outlook 64 bit 2010 veya 2013

Kurulum işlemini next diyerek diyerek devam ediyoruz.

 

MS-SQL Sunucunuzdan bir veri kurtarmak için iş akışı aşağıdaki gibi olacaktır.

Bu ücretsiz tool  basit bir şekilde sql veritabanınızı schema veya tablolarınızı geri dönmeye olanak sağlar.

 

 

 

Restore from backup local disk üzerinden işlemleri yapmaya devam ediyorum.

İlgili mdf ve ldf dosyalarını gösterek devam ediyoruz.

Export file seçeneğini kullanarak devam ediyoruz.

Veritabanına ait schema bilgilerini export etmek için export object schema diyerek devam ediyoruz.

 

SQL File olarak schemayı dışarıya alıyorum. Eğer istersek xls olarakta alabiliriz.

Export edeceğimiz lokasyonu belirleyerek devam ediyoruz. Ve SQL schemamız artık hazır.

Vembu Universal Explorer, tek tek öğeleri geri yüklemek için kesinlikle yararlı bir yardımcı programdır.Sisteminiz kötü amaçlı yazılımlar veya herhangi bir hardware arızasında bu ürünle yedek aldığınızda size Bare-Metal Recovery seçeneği sunarak istediğimiz yere restore etme imkanı sunar. Kesinlikle herkesin kullanması ve denemesi gereken bir üründür. Ayrıntılar için konrol etmeyi unutmayın!

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Vembu Online Backup 2

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir