1. Anasayfa
  2. Virtualization

VMware ESXi 6.5 ve 6.7 End Of Support : Hatırlatma

VMware ESXi 6.5 ve 6.7 End Of Support : Hatırlatma
0

Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız ve halen etkisini sürdüren pandemi koşulları önümüzü görmememize sebebiyet veriyordu. Bu noktada bir çok üreticinin yazılımını ve  donanımını kullanan kurumlar bu teknolojilerin kullanım ömürlerini takip etmede zorlanıyordu veya tedarik noktalarında sıkıntılar yaşıyordu. Özellikle bu yıl ve sonraki yıl sonu VMware müşterilerinin artık VMware vSphere 6.5 & VMware vSphere 6.7 versiyonlarını  7.0 versiyonuna yükseltmeleri gerekmektedir. Ayrıca VMware vSphere 7’nin piyasaya sürülmesiyle VMware, vSphere’in bugüne kadarki en gelişmiş sürümüdür bence :) Neden peki?  Güncel uygulama modernizasyon sağlaması sebepler arasında yer alabilir.  Aşağıda verilen takvimler doğrultunsa planlarımızı yapmanız  olası problemlerin önüne önceden geçmeniz sizlere ve kurumunuza fayda sağlayacaktır.

Son olarak sunucu yenilemeleri için teslim süreleri uzun olduğundan ve önünüzde bir donanım yatırım planlaması var ise birlikte düşünmeniz gereken bir konu olduğunu unutmayın.

VMware ESXi 6.5 and 6.7 End of Support

The end of Technical Guidance for VMware ESXi 6.5 and 6.7 is:

 

Bu yıl veya bir sonraki yıl donanım yatırımı yapmayı düşünmüyor ve mevcut  donanımız ile ilerleyecekseniz mutlaka VMware Compatibility Guide kullanmayı unutmayın.

 

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir