VMware vSphere 7 Upgrade Planlarken Runecast ‘i Nasıl Kullanabilirim
 1. Anasayfa
 2. Günlük

VMware vSphere 7 Upgrade Planlarken Runecast ‘i Nasıl Kullanabilirim

0

Bildiğiniz üzere 15 Kasım 2022 tarihinde vSphere 6.5 ve 6.7 end of life olacağından 10 Mart’taki resmi vSphere 7 duyurulması ile birlikte vSphere ortamlarınızı upgrade işini o günden bu yana planlamış olabilir veya geçiş için en stabil versiyonu bekliyor olabilirsiniz. Bu güncelleme öncesinde Runcecast bize sağlamış olduğu faydaları bu yazımızda anlatmaya çalışacağım.

Müşterilerin Runecast’i tercih etmelerinin ana nedeni vSphere ortamlarınızdaki büyük ve tehlikeli yapılandırma hatalarını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. driver/firmware  uyumsuzluklarını tespit ederek olası yaşayacağınız PSOD ‘ları önleyebilir çözüm önerileri ile bilirkte sizleri VMware KB’lerine yönlendirebilir.

Resim-1

Runecast vSphere’e updatelerinizde ortamlarınıza nasıl yardımcı olur?

 

En önemli özelliklerine baktığımızda ortamınız için Hardware Compatibility List (HCL) upgrade simulatorü oluşturur bu simulator sayesinde ;

 • Donanımızla uyumlu firmware/driver uyumsuzluklarını proatkif olarak tespit eder.
 • Ortamınıza uygun kombinasyonlarla hardware / software güncellemelerine öneriler sunmaktadır
 • Platformunuz ‘da kullanmış olduğunuz I/O deviceları dahil olmak üzere tüm donanım  sorunlarını tespit eder.

Hardware Compatibility List ile güncel  hardware / software araştırmalarında  zaman kaybetmek yerine zamandan tasarruf için runecast ‘i kullanabilirsiniz. Ayrıca daha önceden yükseltilmiş versiyonlarla alakalı  yaşanan sorunların tespiti için KB analizini kullanabilirsiniz.

Runecast ile Uyumluluk kontrollerinin dışında işlerinizi otomatize ederek kolaylıklar sağlamaktadır.

 • Configuration Drift management
 • Vulnerability management
 • Security compliance automation
 • Log pattern analysis
 • AI-assisted proactive issue discovery and remediation

Control

Runecast, AWS, Azure, Kubernetes ve VMware için patentli “healt check” izleme ile yapılandırma yönetimini, donanım uyumluluğunu ve çalışma sürelerini kısaltarak yanlış konfigürasyonları ortaya çıkarmaktadır.

Security

Güvenlik standartlarına örn. ( BSI, CIS, Cyber ​​Essentials, DISA STIG, Essential 8, GDPR, HIPAA, ISO 27001, NIST, PCI) uygun olarak alt yapınızı daha güvenli hale getirebilir.Ayrıca denetimler öncesi veya herhangi bir malware atağına karşı güvenlik önerileri sunmaktadır.

Efficiency

Altyapınızdaki problemlerin proaktif olarak çözülmesi,tüm ekibiniz acil problemler için fazla mesai yapmasına gerek kalmadan kolayca problem tespit etmesinde kolaylık sağlamaktadır. Bu tarz davranış ve önerileri gerçekleştirirken hiç bir şekilde 3.party desteğine ihtiyacı bulunmamaktadır.

Resim-2

Sonraki runecast yazılarında görüşmek üzere vSphere 7 Upgrade senaryolarını ile alakalı daha fazla bilgi almak için https://www.runecast.com/seamlessly-upgrade-vmware-vsphere#download-vsphere-ug adresini kullanabilirsiniz.

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir