1. Anasayfa
  2. Virtualization

vSphere 7 Lifecycle Manager – HCL Senkronizasyon Problemi

vSphere 7 Lifecycle Manager – HCL Senkronizasyon Problemi
0

vcenter 6.7 ‘den 7.0 upgrade işlemleri devam ederken ; yine enterasan bir sorunla karşılaştım upgrade sonrasında Lifecycle Manager üzerinde yer alan HCL ‘yi senkronize edemediğimizi fark ettim.

hatanın açıklamasına baktığımda  “A general system error occcured…” % 20 ‘lerde kalan bir hataydı

 

 

sonrasında /var/log/vmware/vmware-updatemgr/vum-server/vmware-vum-server.log dizininde yer alan logları kontrol ettiğimde anlamlı birşylerler bulmak gerçekten zor oldu fakat indirmeye çalıştığı dosyanın başarısız olduğu ile alakalı bir log vardı.

 

 

Tasklara baktığımda, VMware’in aşağıdaki dizinde çoklu python scriptleri kullandığını öğrendim /usr/lib/vmware-updatemgr/config/

Bu komut dosyası, VMware’in hcl’yi indirmek için kullandığı URL’bilgisini içeriyordu. vvs.esp.vmware.com

 

İlgili sayfaya erişemediğini düşnerek network ekibinden vcenter ‘ın bu vvs.esp.vmware.com bu sayfaya giderken tüm politikaları kontrol etmesini söyledikten sonra gerekli izinler verilerek sorun çözüldü

 

sorunsuz günler

15 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimler sertifikalar edinerek bu sektör içerisin de son 12 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü ve Eskişehir Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev aldım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir